весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/17/jak_vikonali_kirovogradskii_oblasnii.htm
Як виконали Кіровоградський обласний бюджет минулого року? Ефективність використання фінансових ресурсів області протягом минулого року розглянули під час публічного представлення звіту про виконання Кіровоградського обласного бюджету за 2009 рік, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У представленні звіту взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Ревенко, голова обласної ради Микола Сухомлин, заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов, виконуюча обов'язки заступника голови облдержадміністрації Галина Пастух, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації – головних розпорядників коштів обласного бюджету, депутати обласної ради, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

На початку заходу заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов зазначив, що виконання бюджетів у 2009 році здійснювалося в складних економічних умовах, пов'язаних з негативним впливом світової фінансової кризи. Проте завдяки цілеспрямованій роботі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування вдалося повністю забезпечити планове наповнення дохідної частини бюджетів області та фінансування передбачених в місцевих бюджетах видатків.

Про виконання обласного бюджету у минулому році, структуру його надходжень та видатків детально розповів начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Сергій Шеремет. За його словами, в цілому доходи місцевих бюджетів у 2009 році склали 2,7 млрд. грн., з них більше 906 млн. грн. власних і закріплених доходів. До загального фонду обласного бюджету акумулювали майже 515 млн. грн. Видатки обласного бюджету у 2009 році склали 1 млрд. 119 млн. 865 тис. грн., що становить 96,2 % від запланованих показників.

Голова обласної ради Микола Сухомлин зазначив, що у фінансовій сфері області можна виділити як позитивні так і негативні риси. Позитивом без сумніву є виконання доходної частини обласного бюджету, стовідсоткове отримання дотацій з державного бюджету, відсутність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах бюджетної сфери. Недоліками обласного бюджету 2009 року Микола Олексійович назвав недоотримання державних субвенцій на суму більше ніж 36 мільйонів гривень, невиконання показників видатків з обласного бюджету (96,2 % від запланованого), напружена структура видаткової частини загального фонду обласного бюджету.

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та інвестицій Микола Ковальчук високо оцінив роботу фінансового блоку обласної державної адміністрації та райдержадміністрацій, подякував їм за професійні дії, спрямовані на наповнення бюджетів в жорстких умовах кризи.

Наостанок Віктор Серпокрилов зазначив, що сьогодні реалізація більшості обласних програм фактично зупинена у зв'язку із відсутністю Державного та обласного бюджетів, висловив надію на прийняття Державного бюджету ближчим часом, та закликав керівників структурних підрозділів облдержадміністрації – головних розпорядників коштів обласного бюджету бути готовими оперативно подати зважені пропозиції до видаткової частини обласного бюджету.