весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/16/na_kirovogradshini_vse_she_poboyuyutsja.htm
На Кіровоградщині все ще побоюються повені. Під час вчорашньої чергової апаратної наради під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Мовчана з начальниками структурних підрозділів облдержадміністрації та керівниками територіальних органів міністерств та відомств України в області розглянуто низку питань, зокрема стосовно проведення заходів з благоустрою, проходження паводкових вод, стану надходжень до місцевих бюджетів тощо, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Характеризуючи поточну ситуацію в області із пропуском талих вод начальник обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Юрій Топузов запевнив, що ситуація є контрольованою – на жодній з територій не зафіксовано затоплення.

Юрій Топузов повідомив, що за період з 20 лютого по 5 березня в річках обласного центру відбулося зменшення об'єму води – в Інгулі з 35 млн. метрів кубічних до 22,9 млн. м. куб., в Сугоклеї – з 24 млн. м. куб. до 16 млн. м. куб. За рахунок сильних опадів, що спостерігалися на Кіровоградщині 5-6 березня, об'єм води в цих водоймах дещо зріс: до 38 млн. кубів води в Інгулі та до 26 млн. м. куб. в Сугоклеї. За його словами, без наслідків для домогосподарств міста річки можуть пропустити близько 30 млн. м куб. води.

Голова облдержадміністрації дав завдання відповідним посадовим особам постійно контролювати ситуацію у кожному районі та оперативно інформувати про неї обласну владу.

Голова обласної ради Микола Сухомлин висловив занепокоєння з приводу стану Щербаківської балки Петрівського району, що знаходиться на базі СхідГЗК. Він поінформував, що відтань між рівнем води та поверхнею дамби складає всього 50-80 см. У разі стрімкого танення води, дамба може зруйнуватися.

Заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи області Сергій Фартушній запевнив, що на даний час загрози прориву дамби не має. Службою комбінату перевірено її стан, і зараз відстань від рівня води до критичної відмітки дамби складає 2 метри.

За словами начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Сергія Шеремета, стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів за березень склав 33%. Розпочато виплату березневої заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Сергій Шеремет зазначив, що виникли проблеми з розрахунками за енергоносії та фінансуванням субвенції за компенсацію на пільговий проїзд.

Виконуючий обов'язки начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Микола Вєщєв поінформував про підготовчі заходи з благоустрою в області. За його словами, на даний момент жодна з територій не приступила до роботи, оскільки заважає сніговий покрив. Проте в кожному районі визначено перелік запланованих робіт та об'єктів, що потребують облаштування.
Стосовно надзвичайної ситуації, що сталася у селі Перчуновому Добровеличківського району (руйнування будівлі сільської школи), Володимир Мовчан доручив підготувати проект розпорядження щодо притягнення винних осіб до відповідальності.