весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/15/festival_potrebuye_vashoyi_dopomogi.htm
Фестиваль потребує вашої допомоги! Фестиваль документальних фільмів Docudays UA - справа, в якій живе талант Андрія Матросова звертається до небайдужих.

"Дорогі друзі! Шановні колеги!

Нас спіткало велике горе - трагічно загинув Андрій Матросов. Зайве пояснювати, яка це втрата для родини, для нашої організації, для правозахисної й журналістської спільноти.

Окрім усього іншого, Андрій був продюсером міжнародного фестивалю документального кіно про права людини (www.docudays.org.ua ). Тільки він знав у повній мірі всі деталі підготовки фестивалю й керував його організацією. Тепер ця робота лягла на нас.

Ми вважаємо неможливим відмінити 7-й міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який має відбутися в Києві з 26 березня по 2 квітня. Ми дуже хочемо показати в Украјні ті дивовижні фільми, які прийшли на фестиваль цього року. Таких фільмів - і за рівнем духовності, і за рівнем художнього виконання - у нас іще не було. І, нарешті, цього року є 2 дуже гарні украјнські фільми, гідні того, щоб змагатися в конкурсній програмі нарівні з іноземними - такого раніше у нас теж не було.

Ми відчуваємо величезну відповідальність за фестиваль з багатьох причин.

І тому, що в Украјні всього 2 повноцінні міжнародні кінофестивалі.

І тому, що кращі зарубіжні режисери, нарешті, повірили в нього й прислали нам свој шедеври.

І тому, що після цього фестивалю вже ніхто не зможе сказати: "В Україні немає гарних молодих документалістів", - бо вони є в конкурсній програмі. І ми дуже сподіваємося, що зарубіжні продюсери, яких ми запросили, звернуть на них увагу й захочуть вкладати гроші в украјнських авторів.

І тому, що цього року, як ніколи, в більшості конкурсних фільмів тема людської гідності, прав людини осмислена на дуже високому рівні.

І тому, що сотні тисяч українців, яких нині щодня вбивають з усіх теле- й кіноекранів, отримають шанс доторкнутися до справжніх цінностей, осмислити дійсність і своє життя по-новому. Адже після фестивалю в Києві має бути ще Мандрівний фестиваль. У минулому році він пройшов у 100 містах і містечках Украјни, кращі фільми побачили близько 140 тисяч глядачів.

До початку фестивалю залишилося дуже мало часу. Вже відібрані й підготовлені до показу фільми, знайдені кошти на приїзд та проживання частини зарубіжних учасників, вже працюють волонтери й чимало друзів пропонують свою допомогу. Але багато ділянок фестивалю ще потребують коштів, які ми продовжуємо шукати, - на церемонії відкриття та закриття фестивалю, на запрошення українських лідерів правозахисних НУО (проїзд, проживання, харчування), на призи для переможців конкурсів - професійного та правозахисного.

Ми відкрили спеціальні рахунки в банку й звертаємося до всіх колег та однодумців: допоможіть відбутися 7-му фестивалю.

Кошти можна переказати на адресу:

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я
Код ЕДРПОУ 01497439
Р/р 26007870938048
В Одеській обл. ФАКБ соц. роз. "Укрсоцбанк"
МФО 328016
Підстава: Благодійна пожертва на розвиток Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини

Алла Тютюнник, президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я,
Наталя Бімбірайте, голова виконавчого комітету ХОФМЗ, цього року - фінансовий директор 7-го фестивалю,
Світлана Смаль, голова оргкомітету 7-го фестивалю,
Дар'я Аверченко, PR-директор фестивалю,
Роман Бондарчук, член селекційној комісіј 7-го фестивалю
Володимир Яворський, виконавчий директор Украјнськој Гельсінськој спілки з прав людини,
Геннадій Кофман, директор фестивалю "Docudays UA".

Для контактів

Адреса ХОФМЗ: вул. Фрунзе, 2, офіс 24, м. Херсон,
тел. (0552) 44 33 30, 067 408 24 22, 099 7593903."