весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/13/negativni_tendenciyi__shodo_zberezhennja.htm
Негативні тенденції щодо збереження зелених насаджень! Голова Кіровоградської обласної організації Української екологічної асоціації «Зелений світ», депутат обласної ради Віктор Олексійович Погрібний та заступник голови «Зеленого світу», працівник обласної санітарно-епідеміолгічної станції Анатолій Aндрійович Бєлов 12 березня 2010 року провели прес-конференцію «Негативні тенденції щодо збереження зелених насаджень на Кіровоградщині».

В Кіровоградській області та самому м. Кіровограді останнім часом значно зменшилася кількість зелених насаджень. Це спричинює негативні наслідки в багатьох сферах життя і стосується кожного мешканця міста та області. Місто постійно зазнає шкідливого впливу від уранового виробництва, тому важливе збереження кожного квадратного метра зеленого покрову.

Безгосподарність зелених насаджень на сьогодні стає нормою. Лісосмуги в сільських населених пунктах вирубуються на дрова, сквери і парки Кіровограда стають будмайданчиками для зведення торгівельних центрів та супермаркетів. Цим питанням мало хто опікується. При цьому на 20% зросла загазованість в місті.

Бєлов А.О. оприлюднив інформацію про існування проекту будівництва в сквері біля Критого ринку супермаркета АТБ. На облаштування скверу інвестор зобов'язується виділити міськвиконкому 1 млн. грн.

В.О. Погрібний наголосив на байдужості та безвідповідальності представників органів влади, зокрема Управління охорони навколишнього середовища, яке нещодавно підписало акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. Зазначений документ фактично є дозволом на знесення 27 живих дерев на коротенькій вул. Чигиринській. В Акті прописано, що дерева є аварійними, хоча, за свідченням мешканців вулиі, це суперечить дійсності. Для знесення вибрані найкращі дерева, оскільки замовником обстеження і найбільш зацікавленою стороною в цій справі є колективне підприємство «Єлізавета» - комерційна структура, яка займається переробкою деревини.

Раніше вже спостерігалися подібні «акції» на вулицях Гоголя та Фрунзе. Запобігти знесенню дерев не вдалося ні мешканцям міста, ні представникам «Зеленого світу», мали місце лише усні обіцянки міського голови. На сьогодні дерева вже знесені...

Організатори прес-конференції, заручившись підтримкою громадськості, найближчим часом планують провести детальне дослідження ситуації, що склалася, виявити нові конкретні факти, що свідчать про нанесення шкоди зеленому покрову міста і області, щоб запобігти непоправному негативному впливу на довкілля і здоров'я населення.

Контактна особа:
Інна Нежуріна – помічник-консультант депутата обласної ради Погрібного В.О. (тел.: 0664538108, E-mail inna.ryzhyk@gmail.com)