весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 березня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/3/1/mitnicja_spivpracyuye_z_biznesom.htm
Митниця співпрацює з бізнесом. З нагоди Міжнародного дня митника був проведений «круглий стіл» за участю громадськості та членів Громадської ради при Кіровоградській митниці. 2009 рік був оголошений Всесвітньою митною організацією роком співпраці з бізнесом, девізом якого стало гасло «Митниця і бізнес: удосконалення взаємодії через партнерство», - повідомляє прес-служба Кіровоградської митниці.

У заході взяли участь заступник начальника митниці Григорій Воскобійник, керівники підрозділів, голова Громадської ради при митниці Дмитро Швець та представники таких потужних підприємств області, як «Гідросила», «Червона зірка», «Креатив», «Агроресурс», «Імпексмаш», «Кіровоградолія», «Зорянка», «Сілікон» та інші.

Під час зустрічі митники та суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності обговорили такі нагальні проблеми, як методи і правила кодування та визначення митної вартості товарів, необхідність проведення митних оглядів та пломбування експортних вантажів, а також умови внесення підприємств до «білих» чи «зелених» списків (спрощений порядок митного оформлення).

Григорій Воскобійник відзначив, що на даний час до «білого» списку включено лише чотири підприємства області, та порадив суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності більш активно використовувати свої права на спрощений порядок проходження митних процедур.

Відмітив, що удосконалення у 2009 році митних процедур сприяло суттєвому зменшенню середньої тривалості митного оформлення вантажу. Так у 2008 році митне оформлення вантажу у середньому тривало понад 5 годин, а у 2009 році вже становило 3 години.
На всі питання, які цікавили підприємців, відповіли представники митниці. Діалог між митницею і бізнесом відбувся конструктивний. Було запропоновано такі зустрічі робити щомісяця.