весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/7/zi_skrinkoyu_po_domivkah_mozhut.htm
Зі скринькою по домівках можуть ходити 2 члени виборчкому, а не 3 - ЦВК. ЦВК дозволила забезпечувати голосування на дому двом членам дільничних виборчкомів, замість трьох.

Це випливає з роз'яснення, яке ухвалила ЦВК на засіданні в неділю о 8.00, повідомляє Українська правда з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Проект постанови ЦВК з цього питання вніс член комісії Михайло Охендовський.

За його словами, практична необхідність ухвалення таких роз'яснень виникла у зв'язку з тим, що згідно з законом голосування вдома повинні забезпечувати не менше трьох членів дільничних комісій - представників від різних кандидатів.

У той же час, оскільки у виборах бере участь тільки два кандидати, то на окремих дільницях розтлумачили цю норму так, що голосування вдома практично заборонено і відмовляються організовувати таке голосування.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера пропонував, щоб голосування вдома організовували не менше чотирьох членів дільничних комісій - по двоє від різних кандидатів. Однак, його пропозиція не була підтримана.

Охендовський пояснив, що оскільки до складу дільничних комісій входить 16 осіб, то участь такої великої кількості членів комісії в організації голосування на дому істотно сповільнить процес видачі бюлетенів і голосування виборців безпосередньо на виборчих дільницях.

Він також підкреслив, що саме такий порядок голосування (по два члени дільничних комісій) на дому був передбачений у третьому турі президентських виборів у 2004 році.

Проти прийняття таких роз'яснень виступили члени ЦВК, призначені за квотою БЮТ, а також уповноважений представник кандидата в президенти Юлії Тимошенко у ЦВК, депутат Володимир Пилипенко.

Він підкреслив, що ЦВК практично створює нову законодавчу норму, чим перевищує свої повноваження. Крім того, процес голосування вже розпочався, і це роз'яснення може внести хаос у цей процес, вважає представник Тимошенко.

Роз'яснення також передбачає, що транспортувати виборчу документацію з дільничних виборчих комісій в окружні повинні голова дільничної комісій та два члени комісії - представники різних кандидатів.

У цілому за прийняття роз'яснень проголосували 10 членів ЦВК - переважно призначених за квотою Партії регіонів, а також новий член ЦВК Олександр Осадчук.