весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/7/anatolii_zavgorodnii_drugii_tur.htm
Анатолій Завгородній: Другий тур проходить спокійніше, ніж перший! «На 28 виборчих дільницях працюють короткотермінові спостерігачі. На 14.00 на Кіровоградщині проголосували в середньому близько 19,6%. Це середній показник по Україні, адже найвищу явку зафіксовано у східних областях нашої держави, а найнижчу – у західних», - розповів Анатолій Завгородній, довготерміновий спостерігач ГМ «Опора», який завітав на третю інформаційну сесію у Кіровоградський прес-клуб - інформує Інтернет-видання «весь Кіровоград» .

За словами пана Завгороднього, на виборчих дільницях №8 і №92 у Кіровограді спостерігалась агітація за кандидата у Президента Віктора Януковича , але по цих фактах жодних процесуальних документів не складалось, все залишилось на стадії попередження.

Окрім цього, Анатолій Завгородній зауважив, що у списках виборців все ще багато неточностей. І, не дивлячись на те, що кількість виборців у списках після першого туру збільшилась, ця робота проведена недостатньо ретельно. Тому членам ДВК доводиться вносити зміни до списків виборців прямо у день голосування, а це, на думку пана Завгороднього, невеличка, але все ж «шпаринка для зловживань».

До речі, на думку пана Завгороднього, ті зміни, які були внесені до Закону України «Про вибори Президента» напередодні виборів, мало впливають на перебіг голосування на Кіровоградщині. За його словами, не всі члени дільничних виборчих комісій знають про ці зміни, у результаті були окремі заміни окремих членів виборчих комісій, але масової неявки чи припинення діяльності виявлено не було.

Багато випадків, коли у день голосування члени ДВК вносять до списків виборців, які з деяких причин не змогли знайти себе там. Наприклад, тільки на ДВК №92 у Кіровограді було вже 25 випадків технічних помилок – неправильних букв в іменах, прізвищах, адресах. «Це теж доводить, що зі списками попрацювали погано, але ніяких суттєвих порушень у Кіровограді не зафіксовано», - підкреслив Анатолій Завгородній. За його словами, підвозили виборців до ДВК представники обох кандидатів – хтось більше, хтось менше, але це все на рівні чуток.