весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/25/ozimi_na_kirovogradshini_pochuvayutsja.htm
Озимі на Кіровоградщині почуваються добре, але складати прогнози зарано. Нетипові для Кіровоградщини погодні умови, які склалися нинішньої зими, додали головної болі аграріям. Через різкі перепади температури з кожним днем росте тривога щодо стану посівів, - повідомляє канал "Кіровоград".

У складних умовах, раз по раз грузнучи ногами у сніг, аграріям доводиться слідкувати за станом озимих культур. Побоювання багатьох щодо майбутнього урожаю не безпідставні: різке зниження температури, за яким настала відлига та великий сніговий покрив, рівень якого коливається на різних ділянках полів від 12-15 до 30-35 сантиметрів, можуть нанести шкоду посівам. Тому вже сьогодні спеціалісти з рослинництва виходять на засніжені поля, аби на власні очі побачити та оцінити можливість такої загрози. Поки що проведені ними дослідження посівних площ повинні трохи заспокоїти аграріїв. Рослини під сніговим покривом знаходяться в доброму стані, а тому панікувати та вдаватися до невтішних прогнозів сьогодні не варто.

Попри не зовсім сприятливі погодні умови, озимі встигли укріпитися та набратися необхідних поживних речовин для того, щоб вдало перезимувати. До того ж обстеження полів показали, що грунт під снігом вже майже розмерзся, а це додатковий плюс для безпечного збереження посівів.

Аграріям залишається хіба що сподіватися, що найближчим часом не відбудеться серйозних змін в погодних умовах. Якщо вірити метеопрогнозам, сніг зійде вже в першій декаді березня. Проте знавці галузі рослинництва переконують, що навіть якщо він пролежить на полях більше 90 днів, на якість озимини в цілому по області це не вплине. Шкоди можуть зазнати лише посіви на окремих полях, особливо там, де не було дотримано технологій обробітку ґрунту та живлення рослин.