весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 25 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/25/cogo_roku_vidbudetsja_akcija_kupui.htm
Цього року відбудеться акція "Купуй своє - купуй Кіровоградське"! Вчора під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова відбулася нарада з питань цінової ситуації на споживчому ринку області та насичення торговельної мережі продовольчими товарами місцевих виробників, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У нараді взяли участь представники місцевих органів влади, контролюючих органів, торговельних мереж та переробних підприємств області.

Коментуючи ситуацію на споживчому ринку області Віктор Серпокрилов зазначив, що кінець минулого року та початок нинішнього року відзначаються різким зростанням цін на харчові продукти. Тому головним завданням сьогоднішнього зібрання є визначити проблеми галузі торгівлі області та знайти шляхи їх вирішення.

Віктор Серпокрилов відзначив, що у 2009 році наша область мала 2 результат у державі за рівнем зростання цін. Насамперед, це було пов'язано із наявністю в торговельних мережах дешевих продуктів та проведенням інтервенційних заходів в містах і районах регіону. За рейтинговими показниками у сфері споживчого ринку Кіровоградщина також покращила своє місце по Україні, піднявшись з 8 на 5 місце.

Проте протягом минулого року на споживчому ринку Кіровоградщини мали місце негативні тенденції. Зокрема, відмічено скорочення обсягів товарообороту, значне подорожчання товарів соціального значення - цукру, яєць, молока, овочів тощо.

Аналізуючи питання стосовно насичення торговельної мережі області продовольчими товарами місцевих виробників Віктор Серпокрилов наголосив, що одним із головних завдань поточного року залишається підтримка власного місцевого товаровиробника і розширення ринків збуту його продукції. З цією метою у минулому році у програмі соціально-економічного розвитку області було передбачено започаткування акції «Купуй своє – купуй Кіровоградське!», яка проводитиметься і у нинішньому році. Як зазначив Віктор Серпокрилов, практика засвідчує, що у супермаркетах міст обласного підпорядкування товари кіровоградських товаровиробників представлені у досить обмеженій кількості. Натомість їхні прилавки переповнені продукцією товаровиробників Дніпропетровської, Київської, Черкаської, Полтавської та інших областей.

Віктор Серпокрилов закликав представників торговельних мереж до активної співпраці з кіровоградськими товаровиробниками, а також враховувати купівельні можливості громадян (низьку платоспроможність).

Начальник головного управління економіки облдержадміністрації Вікторія Чупрун додала, що останніми роками у нашому регіоні намітилася тенденція до розширення мережі сучасних торгівельних маркетів. Поряд з цим, перед областю постала проблема, пов'язана з реєстрацією таких підприємств, адже більша їх частина зареєстрована за межами Кіровоградської області. Як наслідок, бюджети області втрачають суттєві надходження податків від цих суб'єктів господарської діяльності. Зокрема, у 2009 році область втратила близько 120 млн. грн.

Як зазначив начальник державної інспекції з контролю за цінами в області Ігор Фурманов, перевірки суб'єктів господарської діяльності області на додержання державної дисципліни цін засвідчили масові порушення чинного законодавства. Це, передусім, пов'язано із перевищенням торговельних надбавок на такі соціальнозначущі товари, як цукор, гречка, молочна продукція. На його думку, слід негайно вносити зміни до закону «Про ціни та ціноутворення», який прийнято ще у 1990 році та до постанови КМУ №803 від 13 червня 2002 року «Про заходи щодо проведення моніторингу цін і тарифів на споживчому ринку», а також підняти статус декларації оптово-відпускних цін.