весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/24/ukrayinci_masovo_vezut_produkti.htm
Українці масово везуть продукти через західний кордон! Зростання цін стимулює українців закуповувати продукти харчування за кордоном.

Прикордонники західного регіону фіксують різке збільшення спроб ввезення продуктів, здебільшого - м'яса, пише "Економічна правда" з посиланням на Deutsche Welle.

М'ясо, цукор, кава, вино й горілка, овочі та фрукти - ось основні види продуктів, які українці намагаються ввезти, бо у сусідніх державах вони коштують дешевше, та й великодні свята не за горами.

Особливо активізувалися порушники в останні два тижні, спроб побільшало втричі, повідомили у Держприкордонслужбі західного регіону.

З усіх виявлених випадків контрабанди 74%. Його намагаються завести невеликими партіями до 300 кг, зазвичай з Польщі.

Велику партію контрабанди м'яса до 20 т в останні місяці затримували двічі.

З Польщі українці везуть і цукор, ціна на який зросла в Україні чи не найбільше. А от вино та горілку закуповують у Румунії, Молдові та Угорщині і везуть теж у незначній кількості до 5 літрів.

Каву, овочі та фрукти найчастіше доводиться вилучати на українсько-угорській ділянці кордону, інформують прикордонники.

Водночас аналітики Держприкордонслужби прогнозують, що з наближенням свят незаконне ввезення продуктів частішатиме. Цей перелік поповниться твердими сирами, цитрусами та олією.

У митній службі не виключають, що активізується і так звана "сіра" контрабанда, коли товар намагаються ввезти за заниженою ціною чи вагою, або транзитною схемою.