весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/23/za_porushennja_blagoustroyu_u_kirovogradi.htm
За порушення благоустрою у Кіровограді доведеться заплатити 340 гривень. Сьогодні, 23 лютого, на нараді у Кіровоградській міській раді начальник спеціальної інспекції Віктор Іванов повідомив присутнім, що нещодавно був прийнятий Закон стосовно внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його підписав Президент і вже опублікував «Урядовий кур'єр», а вступив він у дію з 17 лютого 2010 року - повідомляє кореспондент Інтернет-видання "весь Кіровоград".

Тож, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення стаття 152: Порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів передбачено збільшення штрафів у разі скоєння порушення громадянами від 340 гривень до 1360 гривень (раніше розмір штрафу був від 17 до 51 гривні), а для підприємств розмір штрафу тепер становить від 850 до 1700 гривень.

Як зазначив Віктор Іванов: «На мою думку це дуже високі штрафні санкції і народ України ще не готовий до таких радикальних змін. Нам буде дуже тяжко, тим паче, що після того як наші інспектори складають протоколи, адміністративна комісія, яких у Кіровограді три: у Ленінському, Кіровоградському районах та одна в місті, повинна винести рішення про штраф, а порушник у 15-тиденний термін сплатити його. У разі ж несплати штраф подвоюється. Кошти від штрафів наповнюють районні бюджети».

Зрозуміло, що переважна більшість населення зустріне таке різке збільшення штрафів в «штики» - буде дуже багато скарг, судових позовів, але можливо це буде саме тим поштовхом у наведенні порядку в місті на яке всі так довго чекали.

«Попереджений значить озброєний – саме тому сьогодні, я хочу довести до відома кіровоградців, що такі зміни в законі відбулись. Ми вже з 17 числа склали близько сотні протоколів і сьогодні я їх всі уважно перегляну і тільки тоді передам до адміністративної комісії, але розміри штрафів вже будуть нові» - розповів Віктор Іванов.