весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/22/ne_znishuite_pervocviti_adzhe_voni.htm
Не знищуйте первоцвіти, адже вони занесені до Червоної книги України! Початок березня - час, коли в лісах, зазвичай, з'являються перші весняні квіти: підсніжник білосніжний, шафран, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, нарцис вузьколистий, проліска дволиста та ін., що занесені до Червоної книги України. Крім того, теплі погодні умови останніх калька днів, призвели до цвітіння цих рослин.

В Україні вже виявлено факти незаконної торгівлі квітами. Торговці первоцвітами не усвідомлюють, що своїми діями позбавляють людей можливості насолоджуватися красою та запахами рідкісних рослин назавжди, так як, вириваючи їх з цибулинами, призводять до поступового знищення популяцій цих рослин. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45-60 насінин. І як наслідок - відсутність нових рослин.

Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7-8 років. Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з'їдають частину насіння. Отже, перші весняні квіти не тільки радують людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.