весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/21/pidpriyemstva_kirovograda_zaborguvali.htm
Підприємства Кіровограда заборгували своїм працівникам майже 9,5 мільони зарплати! Виконуюча обов'язки заступника губернатора Галина Пастух провела засідання обласної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, під час якого проаналізовано ситуацію у Новгородківському, Кіровоградському, Олександрійському районах та місті Кіровоград, пише Р.К.С. з посиланням на Прес-службу ОДА

Традиційно Галина Пастух розпочала засідання комісії з аналізу загальної ситуації із заборгованістю в області. За її словами, станом на 1 лютого поточного року підприємства-боржники області заборгували своїм робітникам 52 млн. 474 тис. грн., що на 187 тисяч більше порівняно з початком року. Протягом цього періоду на 687 тисяч гривень відбулося зменшення суми боргу на підприємствах-банкрутах, водночас свою частку до загальнообласного боргу додали економічно-активні підприємства – 879 тисяч.

Цього разу на комісії аналізували ситуацію на підприємствах-боржниках представники органів місцевої влади Кіровоградського району – заступник голови райдержадміністрації Анатолій Перевозник, з Новгородківського – заступник керівника апарата райдержадміністрації Марія Червоняща, Олександрівського – голова райдержадміністрації Анатолій Шинкаренко, з Кіровограда – заступник директора департаменту економіки і фінансів, начальник управління економіки Олена Осауленко.

За словами Олени Осауленко, наразі на підприємствах Кіровограда загальний борг перед працівниками складає 9 мільйонів 427 тисяч гривень. Вона відзначила «успіхи» таких теплогенеруючих підприємств міста, як ДП «Кіровоградтепло» та КП «Теплоенергетик», що повністю ліквідували заборгованість у сумі майже 2,5 мільйони гривень. Проблемними для міста досі залишаються ПП «Світ будівництва», ПП «Автомир», керівництво яких не вживає ефективних заходів щодо зменшення та повного погашення боргу і стабільно не виявляє бажання співпрацювати з міською владою Кіровограда. Тривожить також і ситуація з Кіровоградською обласною організацією «Наша Україна», що не сплатила своїм працівникам майже 1 мільйон гривень. Також членами комісії детально аналізувалася ситуація із заборгованістю на ДП «Кіровоградський ремонтний завод», об'єднання житлово-будівельних кооперативів, ВАТ «Кіровоградський завод дозуючих автоматів», ПП «Корвет», ЗАТ «Кіровоград-Лада» та ін.

Крім цього, на засіданні комісії обговорювалися причини нарощування заборгованості та терміни її погашення на ЗАТ «ПММ-Комплект», ЗАТ «Кіровоградасфальтобетон», КП «Созонівка» (Кіровоградський район), Олександрівській комплексній геологорозвідувальній партії-філії ДП «Центрукргеологія» НАК «Надра України» та ФГ «Світязь» (Новгородківський район).

Галини Пастух доручила начальникам структурних підрозділів облдержадміністрації «нагадати» керівництву відповідних міністерств та відомств України про ситуацію на державних підприємствах області, що завинили заробітну плату своїм працівникам. Стосовно найбільш проблемних підприємств-боржників області дано завдання підготувати відповідні звернення у прокуратуру.