весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/21/pamjatnik_ukrayinskomu_vareniku.htm
Пам'ятник українському варенику відкрили на Кіровоградщині! В останній день Масляної, народний ресторатор і наш земляк Михайло Поплавський порадував подорожуючих та відвідувачів ресторанного комплексу "Батьківська хата", що в Ульянівському районі (на 235-ому кілометрі автобану Київ - Одеса), відкриттям Пам'ятника варенику, який переміг кризу 2009 року!

Автором ідеї та дизайну був сам Михайло Михайлович, передає кореспондент УКРІНФОРМ Як розповів журналістам Михайло Поплавський під час офіційної церемонії відкриття пам'ятника, на таку оригінальну ідею його надихнула традиційна українська страва - вареники, якими в ранньому дитинстві його та братів пригощала бабуня Надя. Ця страва з борошна та начинки вважається, нарівні з борщем, найдавнішою в українській національній кухні, а саме приготування вареників навіть у кризові часи є простою й невибагливою, доступною для кожної родини стравою.

Ресторатор Михайло Поплавський зазначив: "Я - українець до восьмого коліна. Я хочу, щоб наша нація була здоровою, як наші предки, щоб ми не харчувалися ковбасами з безліччю наповнювачів та консервантів, вакуумними консервами для країн третього світу. Здорова їжа з екологічно чистих продуктів - цей девіз має стати принципом національного ресторанного бізнесу. Я дуже хочу, щоб прийдешні покоління українців пам'ятали й шанували свої традиції, обряди і навчали своїх дітей".

Михайло Поплавський на відкритті пам'ятника українському варенику причащав гостей свята 50-ма видами вареників. Основна їжа у ці дні, як підкреслює Михайло Поплавський, це вареники зі сметаною, сир, масло, яйця, млинці. Численних гостей, дотримуючись усіх канонів народного свята, Михайло Поплавський пригощав також після млинців та вареників традиційними своїми міцними напоями "Хреновухою", "Медовухою" та "Кропивою". Після відкриття пам'ятника він запросив на гостину до щойно відкритого ресторану "Вареники".

Як співає у своїй відомій пісні Михайло Поплавський, "багато я чого у світі їв, а до макітри серцем прикипів, бо розляглися в ній на всі смаки - вареники, вареники..."