весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/2/iz_nebuttja_povertayut_talanovitogo.htm
Із небуття повертають талановитого конструктора Левка Мацієвича. Столичне університетське видавництво «Пульсари» видало друком нарис Володимира Панченка – «Небо Левка Мацієвича», - повідомляє сайт КОДТРК.

Видання накладом лише у тисячу екземплярів побачило світ завдячуючи підтримці громадської організації «Земляцтво Олександрівщини». Ця книга є чи не першою спробою повернути із історичного забуття ім'я талановитого конструктора морських кораблів, авіатора, нашого земляка Левка Мацієвича. На п'ятдесяти сторінках читач знайде вичерпну біографічну інформацію, дізнається, про Левка Макаровича, як про політичного та громадського діяча і, звичайно ж, про Мацієвича - конструктора. Особливо цікавими є відомості про проекти нашого земляка у судно – та авіабудуванні. Перелік інженерних ідей Левка Мацієвича не може не вражати.

Працюючи у Севастопольському порту, він проектує панцирний крейсер, системи протиторпедного захисту кораблів, підводні човни, бере участь у будівництві крейсера «Кагул» та панцирника «Іоанн Златоуст». Крім цього, саме у Мацієвича виникла ідея створення першого у світі авіаносця на 25 літаків. Утім, саме захоплення авіацією і погубило талановиту людину. 24 вересня 1910 року під час Всеросійського свята повітроплавання аероплан «Фарман», яким керував Мацієвич впав із значної висоти. Врятувати авіатора не було жодного шансу.

Все описане Володимиром Панченком щедро «приправлене» фотографіями та ілюстраціями, які дбайливо відбирав для нарису відомий краєзнавець Василь Білошапка. Пересвідчитись у словах автора можна, переглянувши копії документів з фондів Державних архівів, музеїв, а також світлини з власних архівів відомих дослідників та краєзнавців.