весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/19/tabalov_perekonanii_sho_miscevi.htm
Табалов переконаний, що місцеві вибори треба проводити у 2010 році! Керівник Кіровоградської обласної організації Політичної Партії «Фронт Змін» Андрій Табалов вважає, що в країні є потреба у зміні влади на місцях. Але починати потрібно зі зміни виборчої системи – з переходу до відкритих списків кандидатів у депутати.

Політик зауважив, що відмінивши місцеві вибори, Верховна Рада не просто порушила Конституцію України – вона позбавила громадян однієї з небагатьох реальних можливостей впливати на владу

Тим часом лідер «Фронту Змін», народний депутат України Арсеній Яценюк вніс до парламенту проект постанови, яким пропонується призначити вибори на неділю, 31 жовтня 2010 року та проводити їх за відкритими списками кандидатів у депутати.

Проект Постанови «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році (за відкритими списками кандидатів у депутати)» зареєстрований у Верховній Раді за номером 6077-1.

У пояснювальній записці до проекту постанови Арсеній Яценюк зазначає, що відмінивши свою постанову про призначення місцевих виборів на 30 травня 2010 року, Верховна Рада створила правову невизначеність у діяльності органів місцевого самоврядування. Така невизначеність із строками проведення місцевих виборів, йдеться у документі, негативно відображається на міжнародному авторитеті України, оскільки належне функціонування місцевого самоврядування є однією з умов становлення правової держави та формування громадянського суспільства».

Арсеній Яценюк вважає за необхідне проведення місцевих виборів за відкритими списками кандидатів у депутати. Для цього політик пропонує внести на розгляд Верховної Ради узгоджений проект Закону «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо запровадження на місцевих виборах відкритих списків кандидатів у депутати)». Окрім того, фінансування організації та проведення чергових місцевих виборів потрібно передбачити в Державному бюджеті України на 2010 рік, якого наразі ще немає.