весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/19/kitai_ochima_zemljaka_ekspozicija.htm
Китай очима земляка: Експозиція фотографій Віктора Петракова! 15 лютого 2010 у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відкрито експозицію авторських фотографій Віктора Петракова «Китай очима земляка».

Віктор Васильович Петраков народився 17 грудня 1947 року в м. Васильків Київської області. Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут у 1969 році і Полтавський державний педагогічний інститут у 1977 році.

Працював в ЦК ВЛКСМ, потім в секторі «Олімпіада-80», був відповідальним за розвиток дитячого спорту у Відділі спортивної та оборонно-масової роботи, був членом Президій Федерацій парусного спорту та шахів СРСР. Був направлений в Лаос як радник з розвитку молодіжного руху, підприємництва і туризму.

З 1996 року Петраков працює у Федеральній службі Російської Федерації щодо збереження культурних цінностей, потім очолював Управління Федеральної служби нагляду у сфері масових комунікацій, зв'язку та охорони культурної спадщини. Зараз займає посаду заступника керівника Федеральної служби з нагляду за дотриманням законодавства в галузі охорони культурної спадщини Міністерства культури Російської Федерації (Росохоронкультури), начальника управління зі збереження культурних цінностей.

Віктор Петраков захоплюється краєзнавством і колекціонуванням, також вивчає історію Кіровоградщини. Є лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова в 2005 році за книгу «Маленький Париж. Єлисаветград у старій листівці » (2004). Віктор Васильович заступник Президента Кіровоградського земляцтва «Єлисаветград» у м. Москві. За сприяння В. В. Петракова в 2007 році було здійснено перевезення колекції творів П.П. Оссовського через державний кордон Росії для створення відділу обласного художнього музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

В експозиції представлені фотоматеріали, створені Віктором Петраковим під час поїздки до Китаю. Китай - країна з багатою історією та культурою і не менш цікавим сьогоденням. Протягом декількох тисяч років Китай розвивався художньо, політично й філософськи. Особливу культурну цінність представляють Конфуціанство та Даосизм.

Дивіться фото, надіслані на сайт «весь Кіровоград» Анатолієм Кімнатним, завідуваче відділу обласного художнього музею та Тетяною Ащеуловою, науковим співробітником обласного художнього музею за наступним посиланням