весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/19/_pro_dolyu_kovalivskogo_parku_ta.htm
Про долю Ковалівського парку та музей Шимановського. Нещодавно у Кіровоградській міській раді відбулися наради під головуванням Володимира Пузакова, присвячені нагальній потребі повернення з оренди парку культури та відпочинку "Ковалівський" – пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення – та розглядові стану справ, пов'язаних зі створенням у Кіровограді музею Кароля Шимановського - повідомляє Юрій Лісніченко "Вечірня газета" .

Про необхідність повернення парку в управління органів місцевого самоврядування висловилися всі учасники зібрання – міський голова Володимир Пузаков, голова Ленінської районної в місті Кіровограді ради Петро Романюк та керівники підрозділів міської ради. Пов'язано це з невиконанням орендарем Сергієм Устянським взятих ним зобов'язань при укладанні угоди про оренду. Зокрема, він не реалізовує презентовану ним же програму реконструкції Ковалівського парку. Нинішній плачевний стан і зелених насаджень, і будівель, і загалом усієї інфраструктури спонукав міського голову ініціювати повернення об'єкта в управління органів місцевого самоврядування з можливим подальшим переданням в оренду тому інвесторові, який зможе довести свої потенційні фінансові можливості для утримання й реконструкції паркового комплексу.

Під час наради з'ясувалося, що підприємець Сергій Устянський усвідомлює, що не спроможний утримувати парк і готовий повернути його громаді. Однак бажає залишити за собою два об'єкти на його території. Міський голова висловився категорично проти цього, оскільки їх зводили незаконно. Частини ж комунального майна, яке отримав орендар п'ять років тому, вже немає, а вартість проведеної незначної реконструкції парку не підтверджена документально. Підбиваючи підсумки наради, Володимир Пузаков сказав, що найкращим виходом із ситуації стане "полюбовне розставання", адже судові позови, які здебільшого тривають по кілька років, нашкодять, насамперед, кіровоградцям, які й надалі не матимуть у центрі міста затишного куточка для відпочинку.

В обговоренні перспектив створення в місті музею Кароля Шимановського з центром польської культури (в одноповерховому будинку на вулиці Гоголя, 42, де мешкав композитор, піаніст і педагог) узяв участь голова об'єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Олександр Полячок. Він поінформував міського голову та керівників управлінь міської ради про співпрацю з польською стороною. Державні посадовці Польщі готові вкласти кошти в реставрацію будинку і створення там музею Кароля Шимановського з центром польської культури. Зараз триває узгодження проекту угоди між польською стороною й кіровоградською міською владою, після чого й почнеться реалізація задуманого.