весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/17/siri_telefoni_vidklyuchatimut.htm
"Сірі" телефони відключатимуть після СМС-попередження. Відключення мобільних телефонів, коди IMEI яких внесені до «сірого» списку, відбуватиметься лише за умови отримання абонентом СМС-повідомлення від оператора про внесення його терміналу до «сірого» списку узагальненої бази даних кодів IMEI із зазначенням дати відключення.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Національної комісії з питань регулювання зв`язку України (НКРЗ), реагуючи на те, що в деяких ЗМІ розповсюджується інформація про відключення з 16 лютого ц.р. мобільних телефонів, занесених у «сірий» список.

У комісії роз`яснили, що якщо впродовж 90 днів абонент не підтвердить легальність походження мобільного терміналу в ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) і не буде переведений у «білий» список, то такий мобільний телефон буде відключений.

Як повідомляв УНІАН , щоб уникнути помилкового відключення телефонів, коди IMEI яких були несвоєчасно подані або взагалі не подані операторами до УДЦР для внесення до узагальненої бази даних, НКРЗ зобов`язала операторів перевірити і узгодити з УДЦР «сірий» список. Після цього оператори зобов`язані продовжити розсилку СМС-повідомлень про відключення.

НКРЗ зобов`язала операторів мобільного зв`язку з 2 січня 2010 року розпочати розсилку СМС-повідомлень абонентам, телефони яких занесені у «сірий» список за інформацією, одержаною від УДЦР.

Довідка УНІАН. IMEI – міжнародний ідентифікатор мобільного устаткування, який складається з 15 цифр і є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється на заводі при виготовленні телефону і служить для його ідентифікації в мережі оператора.

З 28 березня 2009 року в Україні заборонено ввезення і реалізацію мобільних терміналів/телефонів без реєстрації IMEI в узагальненій базі даних. Таку узагальнену базу даних веде державне підприємство «Український державний центр радіочастот» в рамках інформаційної системи обліку мобільних терміналів.

НКРЗ ухвалила рішення про початок обміну «сірими» списками між операторами і УДЦР з 15 листопада 2009 року. Абоненти, мобільні термінали яких внесені до «сірого» списку, повинні довести легальність свого телефону впродовж 90 днів. В іншому разі мобільні телефони цих абонентів будуть відключені від мереж операторів.