весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/16/biblioteka_imeni_chizhevskogo_zaproshuye.htm
Бібліотека імені Чижевського запрошує на книжкові виставки! Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського запрошує всіх бажаючих переглянути книжкові виставки у відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук:

«Садівництво та овочівництво»

Щоденний хліб наш обов‘язково включає овочі та фрукти. Історію людства неможливо відділити від процесів використання рослин у їжу. Спочатку людина їх брала без -посередньо з природи і лише з часом почала їх окультурювати і вирощувати біля житла.

Про овочі та плоди написано дуже багато ,в одночас усі таємниці так і не розкриті до кінця.

У книгах, представлених на виставці, висвітлено користь плодів та овочів, надано практичні поради по їх вирощуванню, а також показано багатство світового різноманіття овочевих рослин, які з успіхом можна вирощувати на Україні. Окремо розкрито використання овочів у кухнях різних народів світу, виділено можливості використання краси овочів у кулінарному арт-візажі.

«Нанотехнології: від ідеї до кінцевого продукту»

Науково-технічну революцію нашого часу пов‘язують з появою нанотехнологій. Термін «нанотехнологія», введений в ужиток американцями в 80-90-х рр. минулого століття і означає «нано» (карликовий, дрібний) мільярдну частину (110-9) чогось..

На думку дослідників, головним полігоном діяльності науки й освіти в ХХІ столітті, стане наносфера. Нині йдеться про появу нових галузей – нанонауку, наноінженерію, нанотехнологію, наноелектроніку, нанохімію. Практичні розробки вже застосовано в досить широкій сфері – електроніці, інформаційних технологіях, медицині, фармакології, фармації, сільському господарстві, авіації, космонавтиці, військовій справі, медичних технологіях, молекулярній біології, екологічному моніторингу тощо.

З нанотехнологіями, найпродуктивнішими інноваціями сучасного та майбутнього економічного розвитку, користувачі зможуть ознайомитись на виставці літератури «Нанотехнології: від ідеї до кінцевого продукту», на якій також представлена концепція Державної цільової науково-технічної програми «Нанотехнології та наноматеріали» на 2010-2014 рр., що започаткує створення наноіндустрії України.