весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/15/kabmin_potrebuye_dopomogi_vid_kirovogradskoyi.htm
Кабмін потребує допомоги від Кіровоградської громади. Кабінет Міністрів України, відреагувавши на листи – звернення надіслані 6 лютого 2010 та позовні заяви, звернувся до громадських організації «Території успіху» та ДЕГО «Флора» з пропозицією долучитися до розробки та внесення змін до Постанови №1302 ««Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

26 листопада 2009 року Кабінет Міністрів України, стурбований рівнем розвитку громадянського суспільства в країні, прийняв Постанову № 1302 ««Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Це доволі не однозначний документ.
По – перше, в порушення вимог Постанови №1378 «Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», яка на той момент була ще діючою, не було проведення жодного обговорення даного документу.
По – друге, провести обрання громадської ради згідно п.6 Загального Положення про громадську раду при Кабінеті Міністрів України, міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, як показала практика, не можливо через громіздку процедуру та неоднозначність прочитання положень, викладених в даному пункті.

Кіровоградщина, мабуть перший регіон в Україні, в якому намагались реалізувати Постанову Кабінету Міністрів на практиці. Тричі спроби зібрати збори громадських організації (в грудні, січні та лютому) закінчувались невдачею через відсутність кворуму. Жодного разу не зібралось представників 129 організації, як того вимагає Постанова (1/4 від загальної кількості зареєстрованих громадських організації).

Останнього разу, 3 лютого 2010 було отримано 111 заявок на участь у зборах громадських організації. З них більше 90 виявили бажання стати учасниками громадської ради. Серед кандидатів на участь у роботі громадської ради є такі організації, які легалізувались методом повідомлення на передодні проведення зборів.

Громадські організації Кіровоградщини намагались знайти поради в Міністерстві юстиції. Для цього 21 грудня до Міністерства юстиції було направлено звернення з проханням дати роз'яснення щодо практичного застосування Постанови №1302. З великим запізнення відповідь все ж таки була отримана, але ясності вона не внесла. Чиновники переписали норми ЗУ «Про об'єднання громадян» та самої Постанови.

22 січня 2010 громадська організація «Територія успіху», а 8 лютого й Дитяча екологічна громадська організація «Флора» подали позов до Київського адміністративного окружного суду про визнання Постанови №1302 від 26.11.09 «Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» не законною.

На 23 лютого призначено попереднє слухання.
Але є й інший бік медалі – громадськості потрібно бути готовим не тільки критикувати органи влади за невдалі спроби сприяти розбудові громадянського суспільства, але запропонувати своє бачення шляхів організації діяльності громадських рад.

Тому ми пропонуємо всім активним та небайдужим долучитися до процесу розробки змін до Постанови «Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

А саме: пропонуємо протягом 2 тижнів до 28 лютого подавати свої пропозиції на ел. адресу: teritoriy@i.ua.

Всі пропозиції будуть систематизовані та оприлюднені на сайті громадської організації «Територія успіху» www.watchdog-kr.org.ua
Контактна особа: Дуднік Інга, тел (0522)27-09-63