весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/12/kirovogradciv_vozili_v_lugansk.htm
Кіровоградців возили в Луганськ зривати вибори?! В день голосування у другому турі виборів Президента України група людей з Кіровоградщини, набрана Кіровоградським обласним штабом Юлії Тимошенко та Кіровоградською обласною організацією «Народної самооборони» працювала на Луганщині з метою зірвати вибори у цьому регіоні. Про це йдеться у заяві прес-служби Кіровоградської міської організації Партії регіонів із посиланням на безпосередніх учасників подій, текст якої ми приводимо нижче:

«Сьогодні люди, завербовані Кіровоградським обласним штабом Юлії Тимошенко та Кіровоградською обласною організацією «Народної самооборони» для поїздки на Донеччину та Луганщину у якості офіційних спостерігачів від Юлії Тимошенко та «представників преси» визнають, що до останнього моменту не знали, що саме від них вимагається.

Вони повідомляють, що чотири групи, складені переважно із студентів, вирушили автобусами з Кіровограду в напрямку Луганської області 5 лютого. Людям пообіцяли забезпечити харчування на місці та платити по 100 гривень добових. Вже на Луганщині їм видали посвідчення – частково офіційних спостерігачів від Юлії Тимошенко, частково – представників ЗМІ, пояснили, що їхнім завданням буде скласти якнайбільше актів про порушення на дільницях та довели плановий показник: по 30-40 актів на одну дільницю, пообіцявши платити за кожний акт ще по 50 гривень.

Зі слів безпосередніх учасників подій, організатори поїздки, зокрема – керівник Кіровоградської обласної організації «Народної самооборони» Віталій Попіль, неодноразово прямо заявляли, що основною метою акції є зрив виборів у східних регіонах України, де перевага у підтримці лідера Партії регіонів Віктора Януковича над кандидатом від влади була беззаперечною.

В той же час, деякі з учасників поїздки стверджують, що насправді майже ніяких значних порушень їм зафіксувати не вдалося, виборчкоми працювали досить професійно, тому більшість порушень, про які все ж таки були складені акти, були вигаданими, а підвіз виборців на дільниці нібито з проведенням агітації, скоріш за все, організовували самі бютівці, створюючи видимість порушень з боку опонентів та складаючи з цього приводу акти.

Кіровоградська міська організація Партії регіонів висловлює глибоке занепокоєння ситуацією, коли громадяни опиняються втягнутими у подібні, дуже сумнівні не тільки з етичної, але і з правової точки зору політичні проекти, та сподівається на відповідне реагування з боку компетентних відомств».