весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/10/u_kirovogradi_rozgljadayut_mozhlivist.htm
У Кіровограді розглядають можливість створення міжнародного аеропорту! В Кіровоградській обласній державній адміністрації розглянули можливість створення сучасного міжнародного аеропорту у м. Кіровограді, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Питання реконструкції аеропорту розглянули на нараді 9 лютого, яка відбулася у малій залі облдержадміністрації під керівництвом голови облдержадміністрації В. Мовчана.

Сьогодні за всіма світовими стандартами місто, населення якого, складає більше 200 тисяч жителів повинно мати власний аеропорт. Сучасний міжнародний аеропорт це ефективний шлях залучення інвесторів до області, збільшення темпів обігу капіталу та, зрештою, престиж не тільки м. Кіровограда, а й області взагалі. Вирішити проблеми, пов'язані із відродженням авіаперевезень в області – є одним з найважливіших завдань, що стоять сьогодні перед обласною владою, – про це зазначив Володимир Мовчан на початку наради.
Голова обласної ради Микола Сухомлин розповів, що у 2005 році обласною радою затверджено програму реконструкції аеропорту, але замість передбачених 5 млн. грн., з обласного бюджету було виділено близько 1,3 млн. грн., а цих коштів вистачає тільки на утримання КП "Аеропорт "Кіровоград".

Директор комунального підприємства Володимир Монокін розповів про проблеми аеропорту "Кіровоград": відчуження майна за податкові борги, скорочення чисельності працівників, відсутність фінансової підтримки з боку держави. Сьогодні КП "Аеропорт "Кіровоград" готовий приймати тільки поодинокі чартерні рейси – протягом 2009 року кіровоградський аеропорт забезпечив перевезення лише 300 пасажирів, тоді як до 1990 року послугами кіровоградського аеропорту користувалися близько 600 тис. осіб на рік.

Заслухавши доповідачів, Володимир Мовчан зазначив, що на його думку єдиним виходом із гострої ситуації, яка склалася в аеропорту, є активне залучення приватних інвестицій.

Учасники наради розглянули проект відродження аеропорту, який запропонував генеральний директор міжнародної акціонерної авіакомпанії "УРГА" Леонід Шмаєвич: будівництво нового терміналу із пропускною потужністю до 50 осіб на годину, розширення перону та стоянки для літаків, сертифікація 2 приміщень для обслуговування великих літаків.