весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/1/nichni_klubi_kirovogradu_otrimali.htm
Нічні клуби Кіровограду отримали анти-премію «Тютюновий скунс»! Сьогодні у Кіровограді відбулася прес-конференція, присвячена оголошенню переможців анти-премії «Тютюновий скунс». Нагадаємо, що цю премію заснували громадські організації «Територія успіху» та «Флора» – за підтримки Всеукраїнської коаліції організації за вільну від тютюнового диму Україну, інформує "весь Кіровоград"

Справа в тім, що ще у травні минулого Кіровоградська міська рада прийняла рішення №1999 «Про заходи, щодо попередження та зменшення тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення в м. Кіровоград»(від 26 травня 2009 року). Пункт другий цього рішення передбачає відведення спеціально ізольованих місць для паління.

Тож, громадські організації «Територія успіху» та «Флора» вирішили перевірити наскільки міські заклади харчування та відпочинку відповідають цим вимогам, та номінувати «найстаранніших» анти премією «Тютюновий скунс».

Власне, згідно другого пункту вищезгаданого рішення керівники у тому числі кафе, ресторанів та клубів мають відвести спеціально ізольовані місця для тютюнопаління, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення диму та очищення повітря, і спеціальним відгородженням (стінкою) зали для осіб, які палять, та осіб, які не палять, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людині тютюнопаління, або визнати споруди такими, в яких заборонено палити взагалі.

Як же це рішення виконується в нашому місті? Протягом двох місяців лідери громадських організацій просили мешканців міста номінувати на анти-премію ті заклади харчування, де ця постанова не виконується. Кіровоградці вирішили, що потрібно відмітити й ті місця, де можна безпечно для свого здоров'я провести час. Всього було подано 33 заявок, з них у 17-ть закладів харчування можна прийти з дітьми, прийти вагітним без загрози для здоров'я. У цих закладах взагалі заборонено курити. Це кафе «Зодіак», «Фонтан», «Плутос», на критому ринку (ПП Лещенко), кафе - магазин «Султан», кафе - піцерія « Фан - клуб», піцерії « Старий город», «Імперіал», «Ла Віта», ресторани «Дайм», «Максим», «VI? -хатинка», «Арка», «Картопляна хата», « Челентано », «Вестерн», «Торнадо».

Кафе та ресторани, які мають два відокремлених стіною зали: «Акваріум», «Таксі», «Добрич», «Весна», «Чорна кава», «Бочонок», « Віденська кава». Кафе та ресторани, які мають 2 зали, але вони не відокремлені стіною: «Прімо Віоліно», Клуб «Джунглі», ресторан «Адмірал».

І, нарешті, ті. заклади, які взагалі проігнорували дане рішення та не дотримуються Закону України "Про заходи щодо попередження і зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", прийнятому ще в 25 жовтня 2005 року. Це нічні клуби: «Провокатор», «Вельвет», «Ліана», «Вікторія», ресторан «Град Піца», кафе «Богема». Ось ці 6 закладів харчування і стали переможцями конкурсу «Тютюновий скунс». Диплом та цінний подарунок від мешканців міста переможцям будуть відіслані поштою, розповіли під час прес-конференції координатори акції Інга Дуднік та Людмила Шестакова.