весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/1/neviglastvo_chi_vdjachnist_za_vbivstvo.htm
Невігластво чи вдячність за вбивство крутянців? 29 січня Молодий Народний Рух, спільно з іншими патріотичними організаціями, традиційною ходою та мітингом-реквіємом відзначили День героїв Крут.

29 січня вся країна відзначає пам'ять героїв Крут. Не стало винятком і місто Кіровоград, де чиновники вирішили зробити це досить оригінальним чином, а саме – покладанням квітів до меморіальної дошки… Володимира Винниченка!

Людина, що має поверхові знання з історії України, вважатиме, що все абсолютно правильно та логічно, адже вони – представники однієї епохи. Але, це лише на перший погляд. Якщо ж хоч трішки заглибитись у події української національної революції 1917 року, виявиться, що між ними існує і значно глибший зв'язок. Цвіт української нації – патріотична молодь – загинула через пацифізм та популізм саме цього діяча Центральної Ради, яка своєчасно не подбала про створення власної професійної армії. Винниченко відстоював думку, що Україна не має ворогів, а, отже, армія їй просто не потрібна. Внаслідок такої позиції, молода українська держава відмовилась від українізації фронту, хоча на цьому наполягало чимало вищих армійських чинів, які підтримали створення української держави. Внаслідок цього, коли більшовицька Росія оголосила війну УНР, і на Київ вирушила багатотисячна червона банда Муравйова, український уряд не зміг вигадати нічого кращого, ніж вислати кілька сотень ліцеїстів на станцію Крути, аби затримати просування ворожих військ і встигнути втекти.

Започаткували відзначення пам'яті героїв Крут в Кіровограді ряд патріотичних організацій – Молодий Народний Рух, Українська Народна Партія, Конгрес Українських Націоналістів – ще у 2005 році. З того часу вони щорічно проводять ходу від пам'ятника Т.Шевченку до площі Б.Хмельницького, і щороку вимагають перейменування вулиці Калініна на вулицю Володимира Шульгіна – одного з ватажків молодих героїв, що народився і виріс у тодішньому Єлисаветграді. І лише починаючи з минулого року, до відзначення цієї події долучилися представники обласної і міської влади, але, як завжди – недолуго…

Чи стало причиною прийняття рішення такого рішення недостатня освіченість кіровоградських чиновників, чи, може, вони справді відчувають вдячність перед діячем УНР, який у зародку знищив всю ідею української державності, але зрозуміло єдине – у будь-якому разі такі чиновники не мають права брати участь в управлінні державою.

Прес-служба МНР