весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 лютого 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/2/1/neshvidka_medichna_dopomoga_u_kirovogradi.htm
Нешвидка медична допомога у Кіровограді. Минулого тижня на пресс-конференцію зібралися провідні лікарі Кіровоградщини, щоб розповісти про критичний стан медицини нашого регіону. Медична тематика вже неодноразово обговорювалася у пресі, у владних структурах, але результатів, наразі, немає.

Олександр Лавров, головний хірург області, завідуючий другим хірургічним відділенням лікарні швидкої медичної допомоги розповів: «Після нещодавньої наради в губернатора, моральний клімат в лікарні став взагалі неможливим». За його словами тепер лікарі займаються тільки писаниною, мусять писати якісь пояснення та звіти. Тож, часу для хворих не залишається. «Я працюю вже 38 років. За всі ці роки я не писав стільки пояснювальних записок, скільки пишу за останні місяці своєї роботи, - зауважив пан Лавров. – Ми змушені сьогодні звертатися до широкої громадськості, адже нам потрібинй інший відповідальний керівник».

Пан Лавров наголосив на тому, що у лікарні повний занепад. Іноді, за день швидкої медичної допомоги потребують близько 80 осіб. А фінансуання настільки мізерне, що навіть бинта безкоштовного немає. Про харчування взагалі говорити не доводиться. Окрім того, лікарня швидкої медичної допомоги вже багато років має власну недостроєну пральню. Тож, постільну білизну доводиться возити у готель «Київ», а ці послуги коштують не дешево.

Всі лікарі, присутні на прес-конференції говорили, що ситуація справді критична. У лікарні готуються звільнення, на провідних медиків області тиснуть, виносять догани.

Інна Пустовойт, заступник головного лікаря міської лікарні №4 розповіла, що в медичному закладі вже давно не проводятся оперативні наради, на яких, як правило, обговорюються всі проблеми та плани діяльності медичної установи, не оглядаються відділення. Головний лікар не хоче помічати, що хворі навіть хліба не отримують. «Через нездоровий клімат в колективі, лікарі не можуть спокійно виконувати свої професійні обов'язки», - зауважила пані Пустовойт.

Олена Костенко, депутат Кіровоградської міської ради теж підтримала лікарів і відмітила, що вже неодноразово говорила про ситуацію в охороні здорв'я Кіровограда. На її думку, відповідальність за всі проблеми у медичній галузі, перш за все повинна взяти на себе начальник управління охорони здоров'я у Кіровоградській міській раді Любов Півоварчук. «Пані Півовоарчук жодного разу не прозвітувала перед депутатами, - зауважила олена Костенко. – Створила поліклінічне об'єднання, на яке було витрачено кілька мільйонів і яке нині приносить одне зло».

На прес-конференції прозвучала також інформація, що на сьогоднішній день міська лікарня №4 не має відповідної аркедитації. Таким чином, дана медична установа навіть немає права надавати медичні послуги, а цим питанням ніхто не займаєтсья. У лікарні досі немає реанімаційного відділення.

Сьогодні лікарі просять громадськість звернути увагу на ці проблеми, адже далі так тривати не може. Це проблема не одного дня, дана ситуація створювалася роками і нині потребує крадинальних рішень.

"весь Кіровоград"