весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/8/sogodni__den_zvilnennja_kirovogradu.htm
Сьогодні - день звільнення Кіровограду від окупантів. Сьогодні, 8 січня 2010 року Кіровоград святкує 66 – річницю звільнення від німецько-фашистської окупації.

У цей день о 10 годині ранку, з нагоди визначної дати на Меморіальному комплексі Фортечні вали відбудеться святковий мітинг та церемонія покладання квітів.

Кіровоградська міська рада та її виконавчий комітет запрошують ветеранів Великої Вітчизняної війни, громадськість обласного центру взяти участь в урочистостях та віддати шану героям – визволителям рідного міста.

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни! Дорогі воїни-визволителі, партизани і підпільники! Шановні кіровоградці і гості міста! Від імені Кіровоградської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаємо вас із 66-ю річницею визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

Для усіх кіровоградців 8 січня – це особливий день. День визволення міста від німецько-фашистських загарбників, одна з героїчних сторінок Великої Вітчизняної війни. Саме в цей день, 66 років тому, воїни 2-го Українського фронту під командуванням генерала армії Конєва за чотири дні напружених бойових дій назавжди звільнили Кіровоград від фашистської неволі. Два важких воєнних роки, чотири місяці і два дні тривала окупація нашого рідного міста з 5-го серпня 1941 по 8 січня 1944 року.

Ніякі слова вдячності не здатні вмістити і передати те, що відчував кожен, хто дочекався визволителів у нашому холодному, голодному і зруйнованому місті. 36465 воїнів, партизан і підпільників загинули при визволенні обласного центру. Імена багатьох з них викарбувані на стелах і гранітних плитах Меморіального кладовища на Фортечних валах. Наша велика дяка і низький уклін всім, хто густо полив кров'ю і солдатським потом кіровоградський чорнозем, всім, хто пішов далі на захід і хто знайшов вічний притулок на нашій землі.

Стрімко летять роки, але в серцях кіровоградців ніколи не згасне любов до рідного міста готовність самовіддано служити йому, як це зробили герої-визволителі Кіровограда. Свій безсмертний подвиг вони передали нам у вічний спадок. Вічна слава воїнам - визволителям міста Кіровограда!


Міський голова Володимир Пузаков
Секретар міської ради Володимир Слівнов