весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/29/proekt_pamjatnika_vinnichenku_u.htm
Проект пам'ятника Винниченку у Кіровограді отримав високу оцінку спеціалістів. Остаточно доопрацьований варіант проекту пам'ятника Володимиру Винниченку у Кіровограді представили вчора громадськості архітектор Віталій Кривенко і скульптор Володимир Цісарик на розширеній нараді із залученням членів містобудівної ради, геральдичного товариства, громадських організацій, провідних дизайнерів, краєзнавців та представників засобів масової інформації. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської міської ради.

Історія проекту встановлення пам'ятника відомому політику, письменнику і громадському діячу, нашому земляку триває з 1992 року, нагадав заслужений архітектор України Віталій Кривенко. З різних причин, в основному фінансових, реалізація цього проекту відкладалася на довгий час.

Сьогодні, завдяки ініціативі міської влади, в першу чергу ентузіазму міського голови Володимира Пузаков, з'явилась реальна можливість завершити, без сумніву, один з кращих проектів в Україні, підкреслив Віталій Кривенко.

Пам'ятник Винниченку буде встановлений між корпусами державного педагогічного університету, який носить його ім'я, таким чином, щоб його перспектива відкривалась здалеку по вулиці Шевченка.

Одночасно, передбачається благоустроїти усю територію, прилеглу до педуніверситету. За інформацією автора проекту, тут будуть облаштовані зелені зони з оновленими насадженнями, зведений фонтан, встановлені сучасні системи підсвічення і поливу.

Спільні і злагоджені дії команди однодумців, які взялися за реалізацію проекту та досвід міської влади по реконструкції площі перед міською радою дає всі підстави сподіватися, що 1 вересня нинішнього року в Кіровограді з'явиться ще одне улюблене місце відпочинку кіровоградців.

Присутній на нараді міський голова Володимир Пузаков відзначив, що встановлення пам'ятника Володимиру Винниченку є лише частинкою масштабного проекту, яким передбачається благоустроїти і реконструювати усю центральну частину міста. За його словами, у 2010 році значно зміниться на краще вигляд вулиць Карла Маркса і Леніна.

На карті Кіровограда з'явиться ще одна площа – Театральна, де буде встановлено пам'ятник корифеям українського театру. До Театральної площі виходитимуть реконструйовані музично – драматичний театр та Палац урочистих подій. Міський голова сподівається також, що у цьому році вдасться розв'язати також проблему благоустрою Ковалівського парку, вже ведуться переговори з рядом потенційних інвесторів.

Володимир Пузаков підкреслив, що на реалізацію нового проекту, як і на реконструкцію площі перед міською радою, не буде витрачено жодної копійки бюджетних коштів і висловив глибоку подяку меценатам Євгену Бахмачу, Андрію Райковичу та Ігорю Шарову, які згодились на участь у благородній для міста справі.

Учасники наради у своїх виступах високо оцінили майстерність роботи авторів проекту пам'ятника Винниченку і побажали їм успіхів у його втіленні у життя.