весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/27/vse_menshe_lyudei_zvertayutsja_do_likariv.htm
Все менше людей звертаються до лікарів Кіровоградщини! Про медицину Кіровоградщини на нараді, що відбулася вчора під керівництвом голови Кіровоградської облдержадміністрації Володимира Мовчана, говорили досвідчені лікарі.

Зокрема, Микола Шевчук, головний лікар Кіровоградської обласної лікарні зауважив, що кількість звернень громадян стосовно якості надання медичних послуг зросла. І 43 % всіх звернень відносяться до міста Кіровограда.

Нині ж, за словами пана Шевчука медицина області у тяжкому стані: в Ульянівському, Вільшанському та Голованіському районах відсутня інтенсивна терапія, а по всіх лікарнях Кіровоградщини 90 % палат інтенсивної терапії не працюють в неробочий час. Відсутня також рентген служба, не проводиться УЗД серця, катастрофічна ситуація з ультразвуковою діагностикою, медична апаратура зношена на 79 %. У минулому році кількість відвідувачів медичних установ зменшилась на 180 тисяч.

А Віктор Мягкий, голова постійної комісії по охороні здоров'я Кіровоградської міської ради навів жахливу статистику: 85 % кіровоградців помирають вдома.

Він також звернув увагу присутніх на те, що у міській лікарні Кіровограда №4 на в'їзді поставлено шлагбаум. Тож, коли життя людини рахується у хвилинах, потрапити до приймального відділення не так легко.

Любов Півоварчук, начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради спробувала пояснити, що встановлення шлагбауму – це вимушене рішення, адже на території лікарні постійно перебувають сторонні автомобілі, що ускладнювали рух автомобілів швидкої допомоги.