весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/27/u_kirovogradi_zagovorili_pro_nedbalist.htm
У Кіровограді заговорили про недбалість в медицині! В медицині Кіровоградщини викрито жахливі факти: системна недбалість медичних працівників по відношенню до пацієнтів, нестача коштів на харчування та утримання пацієнтів, застаріле обладнання та багато іншого. Про це на вчорашній нараді під керівництвом голови Кіровоградської облдержадміністрації Володимира Мовчана йшла мова, - повідомляє кореспондент сайту "весь Кіровоград".

«Як вижити в лікарні, в якій кошти на один стаціонарний день для хворого сягають вартості пляшки середньої мінеральної води», - запитала під час свого виступу на нараді Галина Пастух, виконуюча обов'язки заступника голови Кіровоградської ОДА.

Галина Пастух гостро розкритикувала роботу керівників медичних установ та профільних управлінь. Особливо, це стосувалося медичних закладів міста Кіровограда. Пані Пастух поцікавилась, чи буває начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради в палатах, чи візити закінчуються на кабінеті головних лікарів.

Галина Пастух повідомила, що штати лікарень по всій області укомплектовані лише на 68%, працюють 3 тисячі 328 лікарів. А в деяких районах, наприклад, немає жодного акушера-гінеколога. Діагностичні апарати не використовуються в нічний час. На Кіровоградщині нині з тисячі мешканців 500 осіб мають онкозахворювання. Масово хворіють на туберкульоз діти. А в Кіровограді з тисячі дітей обстежили лише 487! Деякі медичні заклади у Кіровограді досі не акредитовані, тому не мають права надавати медичні послуги.

Пані Пастух торкнулася і ситуації у лікарні №4 міста Кіровограда. За її словами, щоб пацієнт потрапив до цієї лікарні йому необхідно заплатити за оформлення історії хвороби. А госпіталізація іногородніх громадян можлива тільки з дозволу головного лікаря.

Наприкінці свого виступу Галина Пастух внесла таку пропозицію: звільнити начальника управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради та головного лікаря четвертої міської лікарні.