весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/27/kabmin_proponuye_skasuvati_poznachku.htm
Кабмін пропонує скасувати позначку «без ГМО»! Кабінет Міністрів України пропонує на законодавчому рівні скасувати обов`язкову норму маркування товарів позначкою «без ГМО», - повідомляє consumers.unian.net.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідний законопроект було схвалено на сьогоднішньому засіданні уряду.

За словами міністра економіки Богдана ДАНИЛИШИНА, відповідна норма фактично себе не виправдала, а лише додала складнощів виробникам продуктів харчування. «Як показала практика, запровадження такого маркування призводить до невиправданої втрати часу й коштів суб`єктів господарювання, що пов`язано з перемаркуванням продукції, що знаходиться в торгових мережах. Це пов`язано з виробництвом нових етикеток і проведенням лабораторних досліджень навіть тих харчових продуктів, у яких ГМО на сьогоднішній день не може бути в принципі – сіль та інші продукти, в яких відсутній білок», - сказав Б.ДАНИЛИШИН.

Крім того, міністр підкреслив, що маркування «без ГМО» не відповідає світовим стандартам. «Тому зараз ми пропонуємо скасувати обов`язкове маркування позначкою «без ГМО», і передбачаємо встановлення маркування лише тієї продукції, що містить лише зареєстровані в Україні генетично модифіковані організми або складові якої були виготовлені з продукції, що містить ГМО», - сказав Б.ДАНИЛИШИН.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 17 грудня 2009 року прийняла закон про обов`язковість інформування громадян про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО).

Дія закону не поширюється на тютюн і тютюнові вироби та харчові продукти, вироблені для особистого споживання.

Забороняється оборот харчових продуктів, етикетування яких не відповідає цьому закону й відповідним технічним регламентам.

Усі харчові продукти, що знаходяться в обороті в Україні, етикетуються державною мовою України й містять у доступній для сприйняття споживачем формі інформацію про наявність або відсутність у харчових продуктах ГМО, що відображається на етикетці харчового продукту написом «з ГМО» або «без ГМО» відповідно.