весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/22/krushniki_kirovogradshini_vijavili.htm
КРУшники Кіровоградщини виявили порушень на 20 мільйонів гривень. Протягом 2009 року органами контрольно-ревізійної служби в Кіровоградській області проведено 22 ревізії фінансово-господарської діяльності в відділах культури і туризму та закладах культури.

Проведеними ревізіями встановлено ряд порушень та недоліків на загальну суму понад 20 млн. гривень, з них понад 743 тисячі гривень – порушення, що призвели до збитків - повідомляє Каріне Перешеїна-Акопян, КРУ Кіровоградської області.

Ревізори відзначають, що найбільш поширеними порушеннями у сфері «кільтури» лишаються незаконне витрачання бюджетних коштів при оплаті праці, комунальних послуг, нецільове використання коштів, покриття витрат сторонніх юридичних осіб, порушення ведення обліку матеріальних цінностей, тощо.

Зокрема порушення при нарахуванні і виплаті заробітної плати виявлено у всіх без виключення перевірених установах і закладах культури. Це і невірно визначені оклади, надбавки та доплати, і їх виплата у завищених розмірах, і утримання понадштатних одиниць та оплата праці за невідпрацьований час.

В той же час є порушення, що призвели до недоотримання коштів працівниками установ і закладів внаслідок не проведення індексації заробітної плати або невірно нарахованих належних до оплати виплат. Наприклад, недоотримання коштів фізичними особами було встановлено у бібліотеці ім. Д.Чижевського, відділах культури та туризму Новоархангельської та Онуфріївської РДА та Маловисківської РДА.

Класичними лишаються зайві виплати бюджетних коштів внаслідок завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт. Тут відзначились відділи культури та туризму Новомиргородської та Компаніївської РДА.

Окрім цього, було встановлено незаконне покриття витрат сторонніх юридичних осіб по Ульяновському районному будинку культури та по відділу культури та туризму Голованівської РДА.

По відділу культури та туризму Долинської РДА виявлено придбання матеріальних цінностей, що перевищують граничні норми, по відділу культури та туризму Гайворонської РДА - понаднормово списано вугілля.

За результатами ревізій в установах і закладах, де встановлено порушення, притягнуто до адміністративної відповідальності 57 посадових осіб та до дисциплінарної відповідальності 32 особи. Про результати всіх проведених ревізій проінформовано правоохоронні органи.

Керівникам перевірених об'єктів направлялися вимоги щодо усунення виявлених фінансово-бюджетних правопорушень, зміцнення фінансової дисципліни та посилення відповідальності за її недотримання. Ці заходи сприяли тому, що станом на 1 січня 2010 року, по перевірених закладах культури, відшкодовано порушень та недоліків на загальну суму 19,4 мільйона гривень.

Крім того, повідомляємо, що для забезпечення дієвого зворотного зв'язку з громадськістю в контрольно-ревізійному управлінні в Кіровоградській області функціонує телефон довіри за номером 22-38-14.