весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/21/kirovogradshina_gotuyetsja_do_vidzachennja.htm
Кіровоградщина готується до відзачення річниці хрещення Київської Русі. Вчора під керівництвом виконуючого обов'язки заступника голови – керівника апарату Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Ланчковського відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Указом Президента України від 10 листопада 2009 року №915, враховуючи значення християнських традицій в історії розвитку українського суспільства, передбачено відзначення в Україні у липні 2013 року 1025-річчя хрещення Київської Русі. У зв'язку з цим, Кабінету Міністрів України, міністерствам та відомствам України, обласним державним адміністраціям доручено розробити заходи з підготовки та відзначення у нашій державі цієї дати.

Відповідно до доручення Президента України, відділом у справах національностей та релігій облдержадміністрації розроблено проект плану заходів, що проводитимуться в області протягом 2010-2013 років. Про основні положення цього плану на засіданні організаційного комітету поінформував начальник відділу Микола Гарба. В його обговоренні взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, священнослужителі.

Даним документом передбачено здійснити низку правових, культурно-просвітницьких заходів, спрямованих на забезпечення належного збереження, використання пам'яток сакральної культури, їх популяризацію. Зокрема заплановано проведення конференцій та круглих столів, присвячених 1025-річчю хрещення Київської Русі, проведення у навчальних закладах області тематичних заходів з висвітлення історії розвитку християнства в Україні задля виховання у молоді почуття поваги до духовної спадщини рідного народу.
Після ознайомлення з основними положеннями запропонованого плану заходів щодо підготовки та відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі, учасники засідання прийняли його за основу.