весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/20/kirovogradshina_posila_15_misce_po.htm
Кіровоградщина посіла 15 місце по промисловому виробництву. Вчора відбулася прес-конференція начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Кіровоградської облдержадміністрації Юрія Вольського щодо підсумків роботи промислового комплексу області у 2009 році, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Характеризуючи ситуацію у промисловому комплексі області минулого року, Юрій Вольський зазначив, що початок року був для підприємств дуже складним: спад промислового виробництва склав 42%. На кінець грудня 2009 року, незважаючи на кризові явища в економіці, ситуація суттєво покращилася: індекс промислового виробництва в області зріс до 78,2% (середньоукраїнський показник – 78,1%). За цим показником Кіровоградщина посіла (разом з Донецькою областю) 15 місце в Україні.

– Значною мірою досягнутий результат є наслідком послідовної політики обласної влади, яка спрямовує свою діяльність на недопущення зниження обсягів промислового виробництва, збереження робочих місць, – зазначив Юрій Вольський.

Він повідомив, що голова облдержадміністрації Володимир Мовчан ознайомився з роботою низки промислових підприємств області, зустрівся з їх керівниками, мав нагоду поспілкуватися з представниками трудових колективів. Ці зустрічі засвідчили, що економічна криза негативним чином вплинула на роботу переважної частини підприємств області. Більшість з них працюють не на повну потужність, деякі взагалі тимчасово призупинили свою діяльність. Виною тому проблеми із забезпеченням підприємств сировиною та збутом готової продукції, відсутність замовлень, проблеми з взаєморозрахунками та нестача обігових коштів.

Юрій Вольський закцентував увагу на тому, що з метою відродження промислового потенціалу Кіровоградщини обласною владою вживаються додаткові заходи щодо активного залучення в економіку регіону вітчизняних та зарубіжних інвестицій, розвитку внутрішньообласної кооперації, налагодження поставок готової продукції місцевих виробників на території області та за її межі, спрямування потужностей підприємств Кіровоградщини у першу чергу на вирішення потреб області.

Начальник головного управління висловив обережний оптимізм стосовно розвитку промислового комплексу області у нинішньому році, адже за економічними прогнозами очікується приріст промислового виробництва області до 5% (порівняно з минулим роком).