весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/19/vr_priinjala_zakon_pro_studentske.htm
ВР прийняла закон про студентське самоврядування! Сьогодні, 19 січня, Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування №1280.
Даним законом передбачено відрахування студентів відбувається за погодженням з органами студентського самоврядування. Також орган студентського самоврядування отримує фінансування на свою діяльність у розмірі 0,5% від спеціального фонду ВНЗ. Крім того, законопроектом передбачено не менше 10% студентів у Вчених Радах.
«Боротьба за прийняття цього закону тривала два роки і от нарешті студентство здобуло цю перемогу, - зазначила керівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки Наталя Якуніна.

«За» даний законопроект проголосувало 232 народних депутата.
Результатом прийняття цього закону стане значне розширення прав студентського самоврядування вишів. «Відтепер права ОСС не залежать від ласки чи хорошого настрою адміністрації, а визначені законом»,
- підкреслила Наталя Якуніна.

За інформацією «Спілки ініціативної молоді», цей законопроект внесли ще в 2007 році під No.3178 Пінчук А.П., Томенко М.В., Заблоцький, В.П., Філіндаш Є.В., але в зв'язку з позачерговими виборами до ВРУ, його не встигли розглянути.

І вже 25.12.2007 його вносять депутати Томенко М.В. і Суслов Є.І. Далі законопроект лобіювався за підтримки депутатів (Олесь Доній, Леся Оробець) через комітет науки і освіти ВРУ, який рекомендував його прийняття парламенту.

Нагадаємо, у грудні низка молодіжних та студентських організацій, серед яких Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки України, ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування», ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», «Спілка ініціативної молоді», Студентська рада Києва заявляли про необхідність прийняття даного закону, обіцяючи масові студентські протести у разі його неприйняття.

Детальніше про боротьбу за прийняття цього законопроекту можна починати у блозі народного депутата Лесі Оробець, члена Комітету ВР з питань науки і освіти