весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/19/do_prokuraturi_kirovogradshini_nadiishlo.htm
До прокуратури Кіровоградщини надійшло 34 звернення стосовно виборів! Про це йдеться у заяві, що надійшла на адресу редакції Інтернет-видання "весь Кіровоград".

У період з 16 по 17 січня 2010 року прокурором області Геннадієм Тюріним було встановлено цілодобове чергування керівництва та працівників органів прокуратури Кіровоградської області з метою забезпечення неухильного додержання вимог виборчого законодавства при проведенні виборів Президента України.

Загалом, до органів прокуратури області надійшло 34 звернення, що стосуються виборчого процесу. За результатами розгляду вказаних звернень за належністю для вжиття заходів реагування до органів внутрішніх справ направлено три заяви.

Шість звернень спрямовано до окружних та дільничних виборчих комісій та два - до ЦВК, оскільки вирішення порушених у них питань є компетенцією центральної та названих комісій, у т.ч. щодо правомірності призначення певної особи членом ДВК, не створення виборчої дільниці тощо.

В тринадцяти випадках прокуратурою проводилися перевірки у порядку ст. 97 КПК України, однак викладені заявниками факти підтвердження не знайшли, а тому у порушенні кримінальних справ відмовлено за відсутністю складу злочину. У переважній більшості це скарги довірених осіб кандидатів у Президенти України щодо дій, спрямованих на дискредитацію того чи іншого кандидата в Президенти, підкуп виборців.

І лише в одному випадку прокурором Кіровського району міста Кіровограда за заявою члена однієї з виборчих комісій ТВО №100, підтверджено факт спроби голосування виборцем більш ніж один раз та встановлено, що громадянин за допомогою одного із членів виборчої дільниці розписався у списках виборців та у контрольних талонах навпроти свого прізвища та прізвища свого сина, який з ним не проживає і мешкає за іншою адресою, отримав два виборчих бюлетеня для голосування, заповнив їх, після чого намагався опустити до виборчої скриньки, однак був зупинений членами комісії та працівниками міліції.