весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/18/berezhenogo_bog_berezhe_kupaitesja.htm
Береженого Бог береже: Купайтеся на Хрещення обережно! Ми стоїмо на порозі великого християнського свята – Водохреща, яке і завершує новорічно-різдвяний період.

Цей день кожен з нас відзначає згідно власних уподобань та можливостей. Центральне місце в дійстві займають обряди, пов'язані з водою: після занурення хреста священнослужителем вона вважалася освяченою, пише Прес-служба МНС.

За давньою традицією церемонія відбувається під відкритим небом на берегах річок, ставків, озер, по закінченню якої розпочинається купання «моржів». Вважається, що водохрещенська вода додає сили і є спасінням проти всіх хвороб, втім вона може забрати й життя. Головне управління МНС у Кіровоградській області звертається до жителів з проханням бути обережними на льоду та дотримуватися правил безпеки, адже вода не любить необачних.

Не можна у жодному випадку входити у воду у нетверезому стані, спиртне притуплює відчуття холоду, але організм від цього охолоджуватися не перестає. Купатися можна лише в спеціально призначених для цієї мети місцях. Безпосередньо перед купанням слід розігрітися - зробити гімнастику і тільки потім пірнати в крижану воду.

"весь Кіровоград"