весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/17/vsi_dilnici_u_kirovogradi_vidkrilis.htm
Всі дільниці у Кіровограді відкрились вчасно! Про це йшлося під час першої інформаційної сесії, яка відбулася у Кіровоградському прес-клубі реформ у день виборів у рамках традиційного виборчого проекту «НЕЗАЛЕЖНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПРЕС-ЦЕНТР»

Так, Геннадій Заболотний, голова обласної організації Християнсько-демократичної партії, керівник Блоку Леоніда Черновецького у регіоні, зазначив, що хоч Черновецький не бере участі у цих виборах, але представники від блоку є на виборчих дільницях, і пильно спостерігають за виборчим процесом.

«Станом на день виборів ми не зареєстрували жодних порушень, які б могли суттєво вплинути на виборчий процес. У день голосування дільниці на Кіровоградщині відкрились вчасно і працювали злагоджено» - повідомив Геннадій Заболотний.

Ірина Малик, керівник обласної громадської організації «Фронт змін», доповнила колегу і розповіла, що спостерігачам, які бажають проконтролювати голосування виборців на дому, залишається лише бігти за машиною, яка буде возити скриньку для голосування.

«Загалом, нам досить легко працювати, бо робота наших спостерігачів дуже злагоджена. На 8-му годину ранку 17 січня у режимі он-лайн ми мали інформацію, що на 100-му та 101-му округах була гарна явка виборців, і дільниці відкрились майже вчасно, хоча і були деякі заминки – дехто з членів комісій запізнився», - зазначила пані Ірина.
Що стосується голосування вдома, то пані Ірина відмітила, що на 104 та 159 виборчих дільницях, де виборців 600 осіб, заяви про голосування вдома подали 50 осіб. Заяви надруковані на друкарській машинці, але підписи «живі». На жаль перевірити, як проходить голосування на дому, було майже не можливо, адже у машині зі скринькою, міліціонером та членом виборчої комісії місця для спостерігачів немає. Тому, залишалося бігти за авто чи їздити за ними на власній машині, розповіла Ірина Малик під час прес-конференції.

До речі, зранку у день виборів у Кіровограді виборець намагався проголосувати двома бюлетенями. Про це повідомив Іван Марковський, керівник міського виборчого штабу БЮТ. За його словами, на 96-й виборчій дільниці, де дитячий садок №3, один із виборців отримав від члена комісії, представниці «Нашої України», два бюлетені – за себе та за свого сина. Коли він заходив до кабінки то спостерігачі запитали скільки в нього бюлетенів нащо чоловік відповів, що один, після виходу з кабінки спробував вкинути до скриньки два бюлетені на яких стояли галочки за кандидата в президенти Сергія Тігіпко. В цій ситуації зараз розбираються правоохоронні органи…

Інший гість прес-конференції – перший секретар обкому СПУ Микола Садовий, заявив, що (цитата) «дана виборча кампанія не є кампанією громадянського суспільства, це комерційний проект, кошти на який сягають далеко за межі бюджету держави». За словами Миколи Ілліча, не важко порахувати кількість біг-бордів, на які були витрачені шалені гроші, а також об'єми матеріалів у засобах масової інформації. Партіями оплачена робота членів комісій, частково – спостерігачів. Під час прес-конференції Микола Садовий також розповів, що у Добровеличківці представникам політичних партій запропонували здати гроші на бензин, щоб привезти бюлетені. Як відмітив Микола Садовий, це передбачає зрив виборів.

«У Добрянці, Вільшанського району, 60 осіб потребують голосування вдома, - продовжив Микола Садовий. – А у селі Інгульське 51 виборець віком від 18 до 21 року не були включені у списки. І взагалі списки настільки не досконалі, що вибори можна визнати не дійсними. Звісно, якщо по закону цим займеться прокуратура».

Микола Садовий також розповів, що в Устинівському районі людей, які завчасно подавали заяви про те, щоб їх включили у списки, так ніхто і не зареєстрував.

"весь Кіровоград"