весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/17/kirovogradciv_to_vpisuyut_to_ni.htm
Кіровоградців то вписують, то ні у додаткові списки! Це стало основною темою під час другої інформаційної сесії, яка відбулася у Кіровоградському прес-клубі реформ у день виборів у рамках роботи Незалежного громадського прес-центру.

Андрій Табалов, голова обласної партійної організації «Фронт змін» підкреслив на початку прес-конференції, що голосування на Кіровоградщині відбувалося досить активно.

«У місті та області досить активно розпочалося голосування, не дивлячись на те, що багато хто прогнозував низьку явку виборців», - підкреслив Андрій Табалов. За його словами, найсерйозніші порушення, які були зафіксовані, це ті випадки, коли члени комісії включали людей у додаткові списки, не дивлячись на рішення суду щодо заборони це робити. «Це порушення законодавства, і ми з цим зараз боремося», - наголосив Андрій Табалов.

Натомість Геннадій Заболотний, керівник Блоку Леоніда Черновецького у регіоні, зробив прогноз, що доля нинішніх виборів буде вирішуватись у судах. Як зазначив Геннадій Вадимович, (цитата) «якщо уважно подивитись на виборчий процес, то ми не побачимо масштабних фальсифікацій, і це говорить про те, що доля виборів буде вирішуватись у судах».

Також він додав, що на середину дня по місту Світловодськ явка виборців склала 45% населення, тому і прогнозуємо загальну явку виборців у цьому місті на рівні близько 70%. Геннадій Заболотний також розповів про незначні порушення, які були зафіксовані в Олександрії – мова йде про те, що комісії не в курсі рішення суду про заборону вписувати людей у додаткові списки, а також про те, що члени ДВК возять скриньки для голосування по домівках, хоча виборці, які хочуть голосувати вдома, не мають медичного підтвердження (довідок).

До речі, нардепу Володимиру Яворівському не дозволили проголосувати у Кіровограді. Як він розповів журналістам, члени кіровоградської виборчої дільниці #30 не дозволили йому проголосувати.

«Я зареєструвався у готелі. Моє прізвище заведено до списку виборців, окружна комісія дозволила мені голосувати у Кіровограді, бо я вже три тижні постійно перебуваю тут. Та коли я завітав на виборчу дільницю #30, мені відмовили у виконанні мого громадянського обов'язку!» - пожалівся присутнім на прес-конференції Володимир Олександрович.

Що стосується окружної виборчої комісії, то вона не отримала вказівок від ЦВК. Так прокоментував ситуацію із забороною дописувати виборців у додаткові списки представник Окружної виборчої комісії у Кіровограді Андрій Романчук. Він наголосив, що Окружна Виборча Комісія (ОВК) виконує вказівки Центральної Виборчої Комісії (ЦВК). Жодного документу з приводу втілення у життя рішення суду щодо заборони дописувати виборців у додаткові списки та щодо надання бажаючими проголосувати вдома медичних довідок окружна виборча комісія у Кіровограді не отримувала. А отже і не давала відповідних вказівок на дільничні виборчі комісії.

Що стосується порушень, то Андрій Романчук відмітив, що є несуттєві порушення, пов'язані із недосвідченістю членів ДВК, з їх малою обізнаністю у виборчому законодавстві. Пан Романчук звинуватив у цьому недопрацюванні штаби тих кандидатів, які делегували у ДВК – у тому числі на посади голів та заступників ДВК, - недосвідчених людей.

"весь Кіровоград"