весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 січня 2010 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2010/1/17/chetverta_informaciina_sesija_zavershilasja.htm
Четверта інформаційна сесія завершилася у прес-клубі! Сьогодні, 17 січня у Кіровоградському прес-клубі реформ відбулося чотири інформаційні сесії, в яких взяло участь загалом більше двадцяти основних доповідачів – керівників обласних виборчих штабів, громадських діячів, експертів. Вони спілкувалися з журналістами у Незалежному громадському прес-центрі, доносячи найбільш оперативну інформацію про перебіг виборів Президента на Кіровоградщині.

У четвертій інформаційній сесії взяли участь:
•Валерій Кальченко – народний депутат України, член фракції БЮТ, керівник обласного виборчого штабу Юлії Тимошенко
•Еліна Шишкіна, народний депутат України, член фракції БЮТ у Верховній раді
•Микола Москаленко – керівник обласного виборчого штабу Сергія Тігіпка
•Ірина Малик, голова обласної громадської організації «Фронт змін»
•Ігор Фурманов, керівник міського виборчого штабу кандидата у Президенти України Володимира Литвина
•Геннадій Заболотний, керівник Блоку Леоніда Чернівецького на Кіровоградщині
•Олександр Цинкер, офіційний міжнародний спостерігач, президент Міжнародного експертного центру виборчих систем (Ізраїль)
•Микола Садовий, довірена особа кандидата у Президенти Олександра Мороза

Валерій Кальченко, народний депутат України від фракції БЮТ розповів, що це вже десята виборча кампанія, коли він є керівником штабів різних рівнів. «Хочу відверто сказати, що більш спокійних виважених виборів я ще не бачив. Спасибі всім представникам різних політичних сил, що є така політична культура і немає образ!» - підкреслив Валерій Михайлович. І додав, що за інформацією із регіонів, на 15.00 на Кіровоградщині проголосували 47% виборців. «Я вважаю, що ми обов'язково перейдемо поріг 50%. В принципі високих відсотків ми ніколи не мали, у нас завжди було приблизно 60-65%» - запевнив присутніх пан Кальченко. На його думки, область винесла гарний урок з минулих виборів.

Геннадій Заболотний додав, що за даними Блоку Л.Черновецького у Світловодську проголосувало 58% виборців, а у Кіровограді на 18.00 проголосувало 54%. «Ми бачимо, що явка перевищує явку ніж на парламентських виборах. І дуже гарно, що наші побоювання, що явка виборців буде дуже низька, не справдились», - зазначив пан Заболотний. Стосовно виборчого процесу, він заявив, що порушень, які б могли суттєво вплинути на виборчий процес, зафіксовано не було.

Натомість Микола Садовий, довірена особа кандидата у Президенти Олександра Мороза, поставив би двійку за підготовку до виборів владі, ЦВК та Верховній раді. Як зазначив Микола Садовий, (цитата) «зараз ми проходимо генеральну репетицію до істинних виборів. І хочеться, щоб до другого туру виборів було враховано всі ті недоліки, про які говорилось: і погані списки, і незрозумілість із голосуванням вдома».

Микола Москаленко, керівник обласного виборчого штабу Сергія Тігіпка, розповів, що (цитата) «сотні людей на кожній дільниці не знаходять себе у списках, натомість родичі приносять свідоцтва про смерть своїх рідних і близьких, які є в списках, і які отримали запрошення». Погано організовані і самі приміщення виборчих дільниць – через великі черги у населення виникає негативне враження від того, у чому вони приймають участь, говорить він.

Про те, що «Фронтом змін» офіційно зареєстровано 11 порушень, заявила Ірина Малик, голова обласної громадської організації «Фронт змін». Пані Ірина розповіла, що згідно фактів порушень складено відповідні акти.

«Найбільше порушень у 100-му виборчому окрузі – 5 порушень, у 101-му та 102му – по 1 порушенню, та по 2 порушення на 103 та 104. Зараз наша команда працює над розглядом цілого ряду скарг. Судячи з тієї інформації, яку ми отримуємо від наших спостерігачів, то найбільш зауважень незадоволення викликають списки виборців. На багатьох дільницях спочатку були одні списки, і саме за ними готувались запрошення на вибори, а коли люди приходять на дільницю виявляється, що там інші списки, і багатьох людей просто немає у списках – хоча запрошення вони отримали – така ситуація у 104, 103, 101 округах. Також дивна ситуація у 101 окрузі, виборча дільниця №118 – біля скриньок стоять наші спостерігачі і рахують скільки бюлетенів потрапило до скриньки, але ця кількість не співпадає з кількість корешків» - зазначила пані Малик.

Еліна Шишкіна, народний депутат України, член фракції БЮТ у Верховній раді, під час тієї ж зустрічі із журналістами розповіла, що на 18.00 дані стосовно явки виборців по всій Кіровоградській області уточнюються. «А ось по деяким округам ми вже можемо оприлюднити результати явки виборців, які наш штаб має на 17:00: Маловисківський район – 58%, Компаніївський район – 60%, Новоукраїнський - 45% виборців» - розповіла пані Шишкіна.

&ft3 Керівник обласного штабу кандидата в Президенти України Володимира Литвина Ігор Фурманов під час четвертої інформаційної сесії, яка відбулася 17 січня у Кіровоградському прес-клубі реформ, заявив: "Я дуже задоволений тим, що ці вибори проходять не цікаво для засобів масової інформації: немає стрілянини, підкупів, масових порушень. Я хочу сказати, що один з чинників такого спокійного процесу – це те, що більшість кандидатіву Президенти – це люди, які хочуть зареєструвати свій власний результат. Сьогодні ми маємо 7-8 реальних самостійний кандидатів, які борються за об'єктивний результат. Але нині наближається до завершення виборчий процес і треба бути дуже уважними".

Заключна інформаційна сесія, присвячена результатам недільного голосування, відбудеться у понеділок, 18 січня об 11.00.

Перша інформаційна сесія: «Всі дільниці у Кіровограді відкрились вчасно!»

Друга інформаційна сесія: «Кіровоградців то вписували, то не вписували у додаткові списки!»

Третя інформаційна сесія: «В день виборів дільничні комісії не повинні розглядати звернення громадян!»