Введені логін і/або пароль є невірніми. Спробуйте, будь ласка, ще раз.
Перенаправлення...
rss
останні новини
головна новина
3 липня 2016 року

Протаса відпустили під заставу

 

... · далі
0

3 липня 2016 року
У Кіровограді дітей возив мотоцикліст, вміст алкоголю у крові якого перевищував норму в 15 разів... · далі
0
3 липня 2016 року

Кіровоградські копи знайшли напівпритомну дівчину з пакетом на голові

... · далі
0
2 липня 2016 року
Для екс-керівника Держсанепідслужби області просять арешт і заставу... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградські копи ганялися за ВАЗом, в якому знайшли гранату (ФОТО)

... · далі
0
2 липня 2016 року

На трасі  Знам’янка-Луганськ-Ізварине змінять рух транспорту 

... · далі
0
2 липня 2016 року
16-річний злодій з Олександрійського району обікрав спортсменів... · далі
0
2 липня 2016 року
Поблизу Петрового місцеві жителі натрапили на боєприпаси... · далі
0
2 липня 2016 року

За стрілянину житель Новоархангельська відсидить 3 роки 

... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградць забрав “Москвич” у п’яного водія 

... · далі
0
1 липня 2016 року

Копи ганялися за екс-мером Кіровограда (ФОТО)

... · далі
1
останні новини
Новости Кино и ТВ
Загрузка...
Загрузка...
программа телепередач на сегодня

весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону медіа-группа Весь Кіровоград
064147253
головна
політика
економіка
суспільство
наука і культура
спорт і дозвілля
фотогалерея
афіша
кіровоград бізнес
журнал «ланруж»
прогноз погоди

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

гороскоп на сьогодні
курс валют
Курсы валют на PROext
18 червня 2010 року
Громадська організація «Взаємодія» оцінила роботу Компаніївської РДА. Компаніївська громадська організація «Взаємодія» здійснила оцінку діяльності Компаніївської районної державної адміністрації Кіровоградської області. Про це сайту "весь Кіровоград" повідомили у творчому об'єднанні "ТОРО".

За їх інформацією, із 14 квітня по 31 травня 2010 року Компаніївська громадська організація «Взаємодія» (кер. О.Мірхайдарова) проводила громадську експертизу діяльності Компаніївської районної державної адміністрації в частині оцінки її роботи по сприянню розвитку громадянського суспільства у 2009 році. Організатором даного проекту є Творче об'єднання «ТОРО» (Технології оптимального розвитку особистості) (кер. О.Хмара).

Мета громадської експертизи - дослідити реалізацію на Кіровоградщині державної політики сприяння розвитку громадянському суспільству, що передбачене Концепцією сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України #1035-р від 21.11.2007 р.)

Члени ГО «Взаємодія» вперше в Компаніївському районі здійснили оцінку діяльності районної державної адміністрації щодо забезпечення нею участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, а також досліджували ефективність прийняття і виконання місцевою адміністрацією рішень Кабінету Міністрів України. Виходячи з експертних висновків, були розроблені пропозиції щодо покращення залучення громадськості до участі в державному управлінні, розв'язання суспільно значущих проблем.

При проведенні громадської експертизи застосовувалися методи аналізу звітів та інших офіційних документів, які було отримано від районної державної адміністрації та її структурних підрозділів; проводилися інтерв'ю з представниками місцевих органів виконавчої влади, а також фокус-групи з представниками місцевих громадських організацій. До речі, виявлено цікавий факт: громадська організація ветеранів України, що фінансувалася Компаніївською селищною радою, відмовилася від будь-якої участі, мотивуючи тим, що у 2010 році селищна рада припинила фінансування даної громадської організації.

8 червня 2010 року Компаніївській РДА був надісланий експертний висновок та пропозиції за результатами громадської експертизи для прийняття ефективних управлінських рішень з урахуванням думки заінтересованої громадськості.

11 червня 2010 року голова Компаніївської РДА Білобровенко В.В. на особистому прийомі за участю керівника ГО «Взаємодія» Мірхайдарової О.Г. розглянув експертні пропозиції, висловив позицію РДА щодо експертних висновків, доручив сектору по зв'язкам з громадськістю разом з громадськими активістами ГО «Взаємодія» розробити ряд заходів по врахуванню експертних пропозицій.

З експертними пропозиціями та рекомендаціями можна ознайомитися в Інтернеті на веб-сайті Компаніївської РДА На жаль, Компаніївська РДА на своєму веб-сайті не розмістила повної інформації про проведену експертизу, немає там і експертних висновків. Мабуть, органи державної влади ще не звикли оприлюднювати повну правдиву інформацію, а погодження з експертними пропозиціями носить формальний характер. Так що громадським активістам із Компаніївки є над чим працювати.
Та хоч як би Компаніївська РДА не приховувала експертних висновків від громадськості, ми їх оприлюднимо самі.

Під час проведення громадської експертизи встановлено:
1. У Компаніївській РДА розроблений План заходів з реалізації у 2009 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (затверджений заступником голови Компаніївської РДА Великородом І.О.)
2. У документі відображене завдання Концепції в частині розроблення та впровадження ефективного механізму налагодження комунікацій між органами виконавчої влади та громадськістю, що передбачає проведення таких заходів: «круглих столів», індивідуальних консультацій, зустрічей з громадськістю з обговорення проектів законодавчих актів, програм соціально-економічного розвитку, галузевих програм та інших нормативно-правових, основних питань розвитку території та інших питань.
3. У документі не відображені більшість завдань Концепції. Серед них:
• удосконалення нормативно-правової бази з питань розвитку громадянського суспільства, діяльності інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС), доступу громадян до інформації;
• створення належних умов для розвитку інститутів громадянського суспільства;
• формування громадянської культури суспільства - виявлення активної громадянської позиції, зокрема щодо участі у процесах формування та реалізації державної політики, усвідомлення громадськістю принципів співробітництва між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства;
• розвиток волонтерського руху, благодійництва і меценатства.
4. Звіт про виконання Плану заходів Компаніївської РДА з реалізації у 2009 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства не містить аналітики. З аналізу Звіту невідомо, чи всі заходи, передбачені планом, виконані.
5. Заплановані заходи із реалізації Концепції цілком реалістичні. Деякі з виконаних заходів не відображені в плані. Наприклад: громадські слухання «Про внесення змін до Конституції України», що проводилися восени 2009 року; робота «Гарячої лінії», яка постійно висвітлюється на шпальтах газети «Степовий край».
6. При Компаніївській державній адміністрації діє громадська рада (ГР). Положення про громадську раду при районній державній адміністрації деталізує:
• мету і завдання ГР,
• спосіб діяльності ГР,
• процедуру обрання керівних органів,
• процедуру прийняття рішень,
• процедуру набуття членства та виходу з ГР,
• процедуру ведення діловодства громадською радою
7. Компаніївська РДА має власний план проведення консультацій з громадськістю, але він не передбачає безпосередні форми консультацій (наприклад, публічні громадські обговорення) та опосередковані форми консультацій (вивчення громадської думки).
8. Консультації проводились з ініціативи органів виконавчої влади. В їх проведенні були задіяні структурні підрозділи райдержадміністрації (25% підрозділів), виконкоми селищної, сільських рад.
9. В результаті проведених консультацій внесено 21 пропозицію та зауваження, які були враховані райдержадміністрацією і були відтворені у розпорядженнях голови райдержадміністрації, висвітлені в районній газеті «Степовий край».

Висновки за результатами громадської експертизи:
1. Існуюча система планування заходів з виконання Концепції сприяння розвитку громадянського суспільства є мало результативною, не відповідає меті і основним завданням Концепції, фактично не відображає взаємодію органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства, не передбачає створення сприятливих умов для діяльності інститутів громадянського суспільства.
2. З наданих для громадської експертизи копій документів неможливо визначити ефективність виконання плану заходів із сприяння розвитку громадянського суспільства. В плані і звіті не вистачає конкретності. Заплановані «круглі столи», індивідуальні консультації, зустрічі з громадськістю з обговорення проектів законодавчих актів, програм соціально-економічного розвитку, галузевих програм тощо. Але не вказана ні кількість заходів, ні конкретні строки проведення, ні назви програм, проектів законодавчих актів. Не відображені ці питання і в звіті про виконання плану. Про це не знайдено жодної інформації і на веб-сайті Компаніївської РДА. Внесені пропозиції та зауваження носять переважно формальний характер.
3. Громадська рада повністю забезпечена нормативно-правовою базою для діяльності. Разом з тим показово, що всі засідання ГР у 2009 році відбувалися за ініціативи органів виконавчої влади. Зміст плану роботи громадської ради формує враження про те. що він складений органами виконавчої влади.
4. Консультації з громадськістю були заплановані у формі засідань громадської ради разом із структурними підрозділами РДА.
5. З наданих документів неможливо визначити ефективність організації та проведення консультацій з громадськістю. В звіті про виконання плану проведення консультацій вказано, що інформація про проведення була розміщена на веб-сайті Компаніївської РДА. Натомість на згаданому сайті подібна інформація відсутня!
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Для того, щоб залишити коментар, ви повинні авторизуватися.