Введені логін і/або пароль є невірніми. Спробуйте, будь ласка, ще раз.
Перенаправлення...
rss
останні новини
головна новина
3 липня 2016 року

Протаса відпустили під заставу

 

... · далі
0

3 липня 2016 року
У Кіровограді дітей возив мотоцикліст, вміст алкоголю у крові якого перевищував норму в 15 разів... · далі
0
3 липня 2016 року

Кіровоградські копи знайшли напівпритомну дівчину з пакетом на голові

... · далі
0
2 липня 2016 року
Для екс-керівника Держсанепідслужби області просять арешт і заставу... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградські копи ганялися за ВАЗом, в якому знайшли гранату (ФОТО)

... · далі
0
2 липня 2016 року

На трасі  Знам’янка-Луганськ-Ізварине змінять рух транспорту 

... · далі
0
2 липня 2016 року
16-річний злодій з Олександрійського району обікрав спортсменів... · далі
0
2 липня 2016 року
Поблизу Петрового місцеві жителі натрапили на боєприпаси... · далі
0
2 липня 2016 року

За стрілянину житель Новоархангельська відсидить 3 роки 

... · далі
0
2 липня 2016 року

Кіровоградць забрав “Москвич” у п’яного водія 

... · далі
0
1 липня 2016 року

Копи ганялися за екс-мером Кіровограда (ФОТО)

... · далі
1
останні новини
Новости Кино и ТВ
Загрузка...
Загрузка...
программа телепередач на сегодня

весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону медіа-группа Весь Кіровоград
064307710
головна
політика
економіка
суспільство
наука і культура
спорт і дозвілля
фотогалерея
афіша
кіровоград бізнес
журнал «ланруж»
прогноз погоди

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

гороскоп на сьогодні
курс валют
Курсы валют на PROext
18 травня 2010 року
Кіровоградщина співпрацює з усіма країнами-членами ЄС. Вчора відбулася прес-конференція заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Віктора Серпокрилова, присвячена стану економічних та суспільно-гуманітарних зв'язків Кіровоградщини з країнами та регіонами країн-членів Європейського союзу, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Віктор Серпокрилов повідомив, що відповідно до проголошення керівництвом країни стратегічної мети – набуття Україною повноправного членства у Європейському Союзі, в області здійснюються конкретні заходи щодо реалізації євроінтеграційної політики на регіональному рівні, активізовано розвиток відносин з державами-членами ЄС.

– Інтеграція з Євросоюзом – це унікальна можливість прискорення економіки та соціального розвитку області, – зазначив Віктор Серпокрилов.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації, вже сьогодні область співпрацює з усіма країнами-членами ЄС, а чаcтка Євpoпейcькoгo Сoюзу у зoвнiшньoекoнoмiчних зв`язках області пocтiйнo збiльшуєтьcя.

Товарообіг з країнами ЄС становить майже 36% загального обсягу зовнішньої торгівлі області і за результатами 2009 року склав 141,6 млн. дол. США. До країн ЄС спрямовано 35% обласного експорту, та майже 37% імпорту до області надходить з Євросоюзу, що становить відповідно 87,9 млн. дол. та 53,6 млн. дол.

Незважаючи на світову фінансову кризу у 2009 році експорт товарів з області до країн ЄС збільшився на 11% порівняно з 2008 роком.
Значно збільшений експорт до Італії ( у 4 рази), Латвії (у 2,1 рази), Польщі та Болгарії (майже у 2 рази).

Значні за обсягами експортні поставки здійснюються до Болгарії (39,5 млн. дол.), Німеччини (13,9 млн. дол.), Польщі (10 млн. дол.), Італії (7,5 млн.дол.).

Слід зауважити, що вагому частку в імпорті мають Німеччина (29,8 млн. дол.), Франція (4,8 млн. дол.), Польща і Фінляндія (по 2,5 млн. дол.). ЄС є значним ринком збуту для обладнання (47,2% обсягу експорту до країн ЄС), жирів та олії (13,2%), одягу текстильного (9,3%) готових харчових продуктів (8,6%), продуктів рослинного походження (6,1%, з них, 4,6% - насіння і плоди олійних рослин), продукції хімічної промисловості (5,3%), деревини і виробів з деревини (5,2%).

Віктор Серпокрилов зауважив, що основу товарної структури імпорту з країн ЄС в область складають продукція хімічної промисловості (24,5% обсягу імпорту з країн ЄС), обладнання (22,3%), м'ясо та харчові субпродукти (21,6%) текстиль та текстильні вироби (10,9%), полімерні матеріали, пластмаси та каучук (4,9%).

Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін приділяє першочергову увагу залученню інвестицій в економіку області, власне це – одна із головних вимог Президента України.

Нині інвестори з 17 країн Європейського Союзу вклали капітал в економіку області. На 1 січня 2009 року загальний обсяг інвестицій, внесених країнами Євросоюзу в економіку області, становив 44,7 млн. дол. США (майже 67 % загального обсягу інвестицій області). Найбільші обсяги інвестицій надійшли зі Сполученого Королівства – 29,4 млн. дол. та Нідерландів – 10,2 млн. дол.

У нинішньому році (січень-лютий 2010 року) спостерігається тенденція до значного збільшення обсягів зовнішньої торгівлі підприємств області з країнами-членами ЄС. Так, експортні поставки зросли майже на 27%, імпортні – на 15% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Віктор Серпокрилов також зазначив, що партнером області на міжрегіональному рівні є Нижньосілезьке воєводство Республіки Польща, з Адміністрацією якого у червні 2003 року укладена Угода про регіональне співробітництво. Контакти з поляками набули системного і якісного значення.

Постійний обмін делегаціями надає можливість переймати польський досвід на шляху інтеграції до Європейського Союзу.

У рамках угоди область стала учасником проекту "P4G-Партнерство заради добра", фінансування якого здійснюється за рахунок Норвезького Фінансового Механізму" (85%) і бюджету Нижньосілезького воєводства (15%).

За результатами навчального візиту до області офіційної делегації Нижньої Сілезії вироблено конкретні пропозиції щодо участі Кіровоградщини у зазначеному проекті протягом 2010 року.
Це: стажування представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади і ознайомлення депутатами області різних рівнів з принципами та специфікою регіонального самоврядування і адміністративно-територіального устрою Нижньосілезького воєводства; обмін досвідом з питань, що стосуються розвитку сільської місцевості, людських ресурсів, зеленого туризму, охорони здоров'я, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії; стажування польських вчителів-хореографів на базі Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) та організація гастролей народного хореографічного ансамблю "Пролісок" у Нижній Сілезії; стажування студентів вищих навчальних закладів Кіровоградщини у закладах освіти Нижньосілезького воєводства.
Налагоджено співпрацю на рівні Світловодського району та гміни Конти Вроцлавські Нижньої Сілезії, торгово-промислових палат, Кіровоградської обласної універсальної бібліотеки імені Д.І. Чижевського та Публічної бібліотеки Нижньої Сілезії імені Тадеуша Микульськего.

Для встановлення взаємовигідних зв'язків Кіровоградщини з Австрійською Республікою на регіональному рівні започаткована співпраця з землею Штирія.

Здійснюються організаційні заходи щодо започаткування міжрегіональної співпраці з країнами Балтії. Голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін з цього питання у квітні провів переговори з Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні паном Яан Хейном.

Також, в області з 2008 року реалізується спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який підтримує громади у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив (мікро-проектів) у пріоритетних сферах.

Для участі у проекті відібрано 40 сільських/селищних рад з 8 районів області (Бобринецький, Гайворонський, Маловисківський, Новомиргородський, Новоукраїнський, Олександрівський, Петрівський, Світловодський).

В рамках Проекту створено 40 організацій громад, ухвалено 40 мікропроектів на загальну суму 5190,8 тис. грн.

Віктор Серпокрилов повідомив, що центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації на постійній основі проводяться "круглі столи", тренінги, семінари, практичні заняття, лекції з актуальних питань європейської інтеграції.

Центром видано збірник дидактичних матеріалів «Історія створення, структура, правова система та інституції Європейського Союзу».

Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що з нагоди святкування Дня Європи щороку затверджується План обласних заходів, пов'язаних з проведенням в Україні дня Європи, та за сприяння обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в містах та районах області проводиться низка культурно-масових та спортивних заходів, лекцій, годин інформування, книжкових виставок, конкурсів.
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Для того, щоб залишити коментар, ви повинні авторизуватися.