весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/9/ukrayinski_nomeri_zalishatsja_bez.htm
Українські номери залишаться без "вісімки"! 14 жовтня мобільні, міжміські і міжнародні телефони починатимуться з нуля в рамках приєднання до європейських стандартів зв'язку. Вісімка - це вчорашній день. На мобільний з жовтня телефонуємо 050, 067 або будь-який інший код оператора. Теж саме, якщо ви телефонуєте в сусіднє місто – слід відкидати вісімку. Міжнародний зв'язок починатиметься з двох нулів.

Це найрадикальніші зміни в українському телефонному просторі. Його підстроюють під європейські стандарти. Щоб з'явилися більше номерів для інформаційно-довідкових служб, і для зручності іноземців в Україні. Всім абонентам, які користуються державним стаціонарним або мобільним зв'язком, в середині жовтня потрібно перебудуватися раз і назавжди. У кого мобільний комерційного оператора, у того є право на відстрочення.

Перші три з половиною місяці абоненти мобільних операторів не відчують дискомфорту. Чи наберете ви 8, або 0 - все одно зв'яжетеся з тим, кому телефонуєте. Адаптація триватиме до 1-го лютого 2010-го року. Якщо ви з лютого набиратимете вісімку, то вже нікуди не потрапите.

Кореспондент Інтернет-видання «весь Кіровоград» зміг задати декілька питань з приводу переходу нового безвісімкового набору номерів телефонів начальнику Кіровоградського відділення Дніпропетровського філіалу компанії «Київстар Дж.Ес.Эм.» Андрію Колесниченку :

Кор.: Яким чином інформуватимуть абонентів? Коли пройде перехід?

А.Колесниченко: Конкретні форми інформування наших абонентів ще обговорюються. У будь-якому разі наші абоненти будуть своєчасно проінформовані. «Київстар» проведе перехід на новий формат нумерації відповідно до порядку і в терміни (14 жовтня), встановлені наказом Мінтрансу №1200 від 29.09.08.

Кор.: Чи планують подвійний варіант набору на - через «8» і через «0», або якийсь інший варіант допомоги, і на який період?

А.Колесниченко: Можливість набирати номери двома способами – старим і новим, буде підтримуватися щонайменше упродовж місяця з моменту переходу. Надалі працюватиме автовідповідач, який інформуватиме абонентів про новий порядок набору.

Кор.: Чи не відбудеться зміна тарифу вартості зв'язку, пов'язані з цим переходом?

А.Колесниченко: Наші абоненти можуть не хвилюватись з цього приводу, можу запевнити, що ніяких змін тарифів вартості послуг зв'язку не буде.