весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/8/chervona_zirka_podaruvala_studentam.htm
«Червона Зірка» подарувала студентам КНТУ сучасну лабораторію! Навчальна база Кіровоградського Національного техуніверситету зробила крок до свого поліпшення. Відтепер на базі кафедри сільськогосподарського машинобудування діятиме сучасна лабораторія, подарована студентам кіровоградським підприємством із виробництва посівної та грунтообробної техніки «Червона Зірка» - повідомляє PR-служба ВАТ «Червона Зірка». За словами завідувача кафедрою сільськогосподарського машинобудування КНТУ Миколи Свіреня, подібний подарунок є наразі унікальним для технічних навчальних закладів України. «Ми – серед перших, хто має виробничу лабораторію такого рівня, – стверджує Микола Олександрович. – Тому ми маємо стати прикладом для колег-науковців з інших міст. І ми станемо таким прикладом…»

За словами викладачів кафедри сільськогосподарських машин, процес підвищення якості технічної освіти тісно пов'язаний з якістю, а головне – актуальністю навчально-виробничої бази. До цього часу більшість зразків сільськогосподарської техніки, а також вузли до неї були настільки застарілими, що годились хіба що у експозицію музею. Студентам, які навчались на таких «раритетах», доводилося вивчати нову техніку прямо на виробництві, що, звичайно, потребувало чималих витрат робочого часу. Відтепер кількість годин перенавчання на виробництві значно знизиться, адже вузли і посівна та ґрунтообробна техніка у лабораторії – найактуальніша для сучасного сільськогосподарського виробництва. Навіть відомий вислів, яким досвічені працівники зустрічали новачків – «забудьте про те, чому вас вчили у вищій школі і вчіться спочатку», завдяки новій лабораторії втратить свою актуальність.

Ще у минулому році керівництвом «Червоної Зірки» разом з ректоратом КНТУ було прийнято рішення створити навчально-виробничу базу для майбутніх сільгоспмашинобудівників, які навчаються у цьому вищому навчальному закладі. Свою частину договору «червонозорівці» виконали на «відмінно». Ремонт приміщення, монтаж енергозберігаючих вікон, підвісної стелі та підлоги, закупівля навчальних посібників, а також найновішої «мультимедійки» влетіло «в копієчку». Але виробничники впевнені: «вклалися» недарма, адже високопрофесійні кадри вирішують все. А в сільськогосподарськоve машинобудуваннs навіть більше – у буквальному сенсі кожен висококваліфікований спеціаліст на вагу золота.

«Перша ластівка» – щойно відкрита лабораторія не стане останньою. На черзі – відкриття лабораторії гідроприводів та гідравлічних машин за сприяння кіровоградської «Гідросили». У більш віддаленій перспективі – створення лабораторії автоматичного проектування машин, конструкцій та технологічних процесів. Тож мрія машинобудівників про те, що нові кадри відразу ж працюватимуть, не відволікаючись на перенавчання, близька до реальності.

Насамкінець голова правління – генеральний директор «Червоної Зірки» Сергій Калапа запевнив присутніх, що лабораторія буде поповнюватись зразками нової техніки виробництва заводу, а коли для неї забракне місця – доведеться добудовувати.