весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 4 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/4/nezabarom_u_kirovogradi_svjato_teatralnogo.htm
Незабаром у Кіровограді свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»! Перший заступник голови облдержадміністрації Світлана Негода взяла участь у засіданні оргкомітету з підготовки та проведення ХХХІХ Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», - повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.

Відкриваючи засідання Світлана Негода наголосила, що нинішнє свято, яке пройде 26 вересня, може відвідати Президент України, принаймні пропозицію Главі держави побувати на Хуторі Надія вже підготовлено.

Начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко нагадала присутнім, що свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» започатковано на Кіровоградщині, батьківщині корифеїв українського театру, у вересні 1970 року з нагоди відзначення 125-ї річниці від дня народження Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого).

Цьогорічне свято проходитиме у рамках відзначення 150-річчя від дня народження видатного українського актора, режисера, драматурга, корифея українського побутового театру, учня Марка Лукича Кропивницького – Панаса Карповича Саксаганського. Цій визначній даті будуть присвячені всі заходи, які будуть проходити у рамках свята.

За багаторічною традицією відкриття свята розпочнеться на території заповідника-музею «Хутір Надія» 26 вересня 2009 року, де відбудуться урочистості за участі представників обласної державної адміністрації, обласної ради, громадськості області та представників Київського обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського, нагородження переможців огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», яка проводиться в області вже 50 років та показана літературно-музична композиція «Творцю високого мистецтва слова, честь і пошана навіки!» за участі акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

Для участі у цьогорічному святі запрошені Київський обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського, Київський обласний театр «Дзеркало», Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр.

Наталія Овчаренко наголосила, що існує низка проблем з облаштуванням музею-заповідника, особливо «театрального поля», яке потребує капітальної реконструкції, добудови доріжки до нього, приведення до ладу навколишніх сільських територій.

Світлана Негода дала завдання представникам Кіровоградської райдержадміністрації, Державтоінспекції, управлінню лісового господарства оперативно залучити відповідних фахівців, учасників громадських робіт, студентство аби якісно і вчасно облаштувати прилеглі до Хутора сільські вулиці, дорогу.

Також дано доручення у день свята організувати активну виїзну торгівлю кращих товаровиробників області, народних майстрів, запросити на свято якомога більшу кількість знаних фольклорних колективів, забезпечити безперебійну доставку усіх охочих з Кіровограда і сусідніх районів на Хутір Надія.