весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/30/zmenshennja_zarobitnoyi_plati_u_serpni.htm
Зменшення заробітної плати у серпні - сезонне явище! У серпні 2009 року середня номінальна заробітна плата штатного працівника (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) по області складала 1573 грн. та перевищила державні соціальні стандарти (рівень мінімальної заробітної плати та прожитковий мінімум для працездатної особи) більше ніж у два рази. Про це повідомляє Головне управління статистики в Кіровоградській області.

Заробітна плата в серпні поточного року порівняно з липнем зменшилась на 4,6% (по Україні – на 4,4%). Рівень оплати праці в серпні п.р. в Кіровоградській області становив 82% середнього рівня по Україні.

Тенденція щодо зменшення розміру нарахованої заробітної плати у серпні є сезонним явищем, що зумовлено перебуванням працівників у щорічних відпустках та нарахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення переважно у попередніх місяцях.

Серед видів економічної діяльності найвищий рівень оплати праці – у трубопровідному та авіаційному транспорті, де заробітна плата працівників більше ніж у два рази перевищила середній показник по області.

Середній розмір оплати праці штатних працівників перевищував прожитковий мінімум для працездатної особи в усіх містах та районах. Разом з тим лише в шести з них заробітна плата була вища від середньої по області – в містах Знам'янці (в 1,4 р.), Кіровограді (на 6,1%) та в Маловисківському (на 22,5%), Добровеличківському (на 15,6%), Кіровоградському (на 6,2%), Долинському (на 1,3%) районах.
Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався в Устинівському районі (1134 грн.).