весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/30/paljanicja__eksklyuzivni_torti_na.htm
«Паляниця» – ексклюзивні торти на будь-який смак! Не так давно Кіровоград відсвяткував свою 255 річницю. Багато сюрпризів було приготовано для мешканців міста. Однією з найважливіших подій стало відкриття площі перед Кіровоградською міською радою. А родзинкою на цьому святі був величезний смачнючий ексклюзивний торт, який з любов'ю виготовили своїми руками майстри ВАТ «Паляниця» спеціально для кіровоградців та гостей міста. І це не єдиний кулінарний шедевр, яким по праву може пишатися підприємство. Директор ВАТ «Паляниця» Валентина Петрова розповіла, з чого розпочиналася кулінарна справа підприємства і чого власне вдалося досягнути за довгі роки підкорення сердець кіровоградських солодкоїжок.

Валентино Миколаївно, як давно ВАТ «Паляниця» випікає ексклюзивні торти і кому належить ідея поповнення асортименту кондитерських виробів?

В.Петрова: Кондитерський цех на ВАТ «Паляниця» був завжди. Ми виготовляли торти на замовлення, дні народження, весілля, ювілеї. А от років 2 тому, в Андрія Олександровича Табалова виникла ідея створити цех ексклюзивних кондитерських виробів. Першою нашою серйозною спробою була булочна, де випікалися кілька видів тістечок. З часом асортимент почав розширюватися, а колектив збільшуватися. Ми закупили додатковий інвентар та сировину. Нині ж в нашому кондитерському цеху працюють 24 майстри.

Пані Валентино, ВАТ «Паляниця» єдине у місті підприємство, що виготовляє унікальні кондитерські вироби. Які ексклюзивні торти ви вже випікали і яким подіям вони були присвячені?

В. Петрова: Найвідоміші наші роботи, які бачили і куштували кіровоградці – це кубок УЄФА, кубок турніру по дзюдо та торт, у вигляді відреставрованої площі Кіровоградської міської ради, що був презентований у День міста. Торт важив 40 кілограмів і мав розмір 100 сантиметрів на 80 сантиметрів. Над ним працювали двоє майстрів. Але, ви знаєте, ВАТ «Паляниця» цікавиться не тільки життям нашого рідного міста. Ми постійно представляємо Кіровоградщину на різноманітних агропромислових виставках у Києві. Якось до столиці ми повезли, створену з прісного тіста, унікальну карту України, та торт-карту Кіровоградської області виготовлену руками майстрів нашого підприємства. До речі, хочу відмітити, що виготовлення «солодких кубків» – це абсолютно новий напрямок в кондитерській справі на Кіровоградщині. Також, окрім нас, ніхто не виготовляє ексклюзивних тортів, у вигляді картин. Великий асортимент солодощів ми маємо і з дитячої тематики: виготовляємо декілька видів ляльок, різноманітних ведмедиків та зайчиків.

Повністю інтерв'ю читайте тут.