весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/30/jakim_bude_novii_sezon_u_ditjachii.htm
Яким буде новий сезон у дитячій філармонії (ПРЕС-КЛУБ)?! Сьогодні, у середу 30-го вересня об 11.00 у Кіровоградському прес-клубі реформ (вул.Островського, 2, корпус 2, офіс 8) розпочнеться прес-конференція, присвячена початку концертного сезону у дитячій філармонії. Участь у прес-конференції візьме Ірина Полонська, заступник директора обласної філармонії по роботі з дітьми.

Нагадаємо, що понад 19 років тому з ініціативи директора Кіровоградської філармонії, заслуженого працівника культури України Миколи Івановича Кравченка народилась і розпочала свою роботу дитяча філармонія. Очолила її тоді Віра Тулянцева.

Зустрічі з народними та заслуженими артистами України, провідними художніми колективами області, кращими дитячими колективами міста вилилися у яскраві концертно-пізнавальні програми для дітей від 6 до 17 років.

Останні вісім років дитячу філармонію очолює Ірина Полонська. Разом з художніми колективами філармонії створено десятки тематичних концертних програм, наприклад, «Червона калина моя Україна», «Світ у мистецьких шедеврах», «Мій мальовничий світанковий край». Кожної осені гостинно відкриває двері у світ музики музичний лекторій «Мистецтво». Програми концертів розроблені з урахуванням особливостей сприйняття дітей різних вікових груп і це дозволяє краще розкрити зміст таких дисциплін, як «Всесвітня художня культура», «Література», «Історія» та інші.

Цілий ряд тем знайомить юних слухачів з українськими народними святами та фольклором: «Зимові святки. Різдво", «На Івана Купала", «Андріївські вечорниці". Значну виховну роботу проводять лектори-музикознавці обласної філармонії, які відкривають дітям світ мистецтва. Допомагають їм в цьому творчі колективи та солісти філармонії. З 2002 року традиційними стали заходи у рамках програми «Майстри мистецтв - дітям". Щороку у райцентрах області проводяться понад 60 концертів - лекцій, які відвідують близько 30 тисяч юних глядачів.

Починаючи з 2009 року в рамках таких проектів обласної філармонії, як «Різдвяні передзвони», Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі", а також до 70-річчя філармонії було розпочато проведення концертів «Діти для дітей". Цієї осені, у 19-му концертному сезоні розпочато новий мистецький проект для всієї родини - «Концерти для дітей та батьків", де головною метою стало об'єднати через музику і духовність родинні стосунки. У четвер, 8 жовтня 2009 року відбудеться відкриття XIX концертного сезону дитячої філармонії, повідомляє сайт "весь Кіровоград"