весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/30/federacija_profspilok_ukrayini_oficiino.htm
Федерація профспілок України офіційно заявила про осінній наступ. Це означає, що по всій Україні пройдуть масові заходи, акції протестів та пікетування органів державної влади. Що стало причиною таких радикальних заходів сьогодні розповіла голова обласної федерації профспілок Олександра Залевська, - повідомляє канал "Кіровоград".

Причиною осіннього наступу профспілок стало кілька принципових позицій, з якими не можуть погодитися спілчани. Найголовніша з них - порушення вимог профспілок щодо мінімальних державних соціальних стандартів та гарантій тобто належна оплата праці та соціальний захист. У державному бюджеті України на 2010 рік не враховано пропозиції профспілок про збільшення рівня прожиткового мінімуму та розміру мінімальної заробітної плати. У проекті Держбюджету розмір мінімальної заробітної плати складає 681 гривню, тоді як профспілки наполягали на дев»ятсот шістдесяти гривнях.

Загострює взаємини профспілок і Уряду ще і порушення норм соціального діалогу. Мається на увазі відпрацювання проекту нової Генеральної угоди. Окрім цього, Президія Федерації профспілок України вийшла із переговорного процесу із Кабінетом Міністрів стосовно укладання угоди про спільні дії щодо виконання рішень примирної комісії та трудового арбітражу. І відразу звернулася до Національної служби посередництва та примирення аби вона допомогла вирішити спір між профспілками та Урядом. Не додає оптимізму профспілковим лідерам і останні зобов»язання уряду перед Міжнародним валютним фондом щодо збільшення тарифів на газ. Все перераховане порушує конституційні права трудящих, що і стало причиною осіннього наступу профспілок.

Хоча профспілки заявляють, що не хотіли б вдаватися до таких протестних дій, але сім раундів переговорів з Урядом стали безрезультатними, отож захищатимуть українців у такий спосіб.