весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/29/naibilshe_shansiv_na_vsinovlennja.htm
Найбільше шансів на всиновлення у маленьких дівчаток! 30 вересня – День усиновлення в Україні. Саме усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей на сьогоднішній день у нашій державі. Про це на вчорашній прес-конференції в облдержадміністрації зауважив Петро Погинайко, начальник служби у справах дітей Кіровоградської ОДА, - інформує кореспондент сайту «весь Кіровоград».

В Кіровоградській області створено єдину інформаційну систему «Діти», де містяться уточнені дані про дітей, які потребують усиновлення, опіки чи прийомної сім'ї. Таких дітей на Кіровоградщині 3580.

Останнім часом, за словами Петра Погинайка, ведеться навчання кандидатів у прийомні батьки, опікуни та усиновлювачів. Адже взяти на себе відповідальність за чужу дитину зможе далеко не кожен, до цього кроку треба серйозно готуватися.

За 9 місяців на Кіровоградщині усиновлено 89 дітей, 36 з них – українцями, а 53 – іноземцями. Петро Погинайко розповів, що українці, як правило, беруть у сім'ї 1-2 здорові дитини, а от іноземці всиновлюють по 2-3 дитини, навіть із вадами здоров'я. Однак, в будь-яких випадках перевага надається маленьким дітям і в більшості дівчаткам. Якщо дитина потрапляє за кордон, її беруть на консульський облік. Дітей з Кіровоградщини всиновлюють в основному представники з США, Іспанії, Італії та Ізраїлю.